07-01-2020

KAKS ERAKORDSET TELEFOTO SUUMOBJEKTIIVI

London, Suurbritannia, 7. jaanuar 2020: Nikon tutvustab kahte uut professionaalset telefoto suumobjektiivi. AF-S NIKKOR 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR digitaalsetele peegelkaameratele ja NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 VR S Nikoni Z-seeria peeglita kaameratele. Need vastupidavad telefoto suumobjektiivid viivad objektiivide konstruktsiooni uuele tasemele, pakkudes fikseeritud fookuskaugusega objektiividega samaväärset optilist suutlikkust.

Olgu tegemist pildistamisega spordihallis või öösel väljas, AF-S NIKKOR 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR on suurepärase lahutusvõime ja automaatse teravustamise suutlikkusega. See tähelepanuväärne objektiiv tähistab ka väga oodatud fookuskauguste vahemiku kasutuselevõttu. Nüüd ei pea digitaalsete peegelkaameratega fotograafid, kes soovivad pildistada 300 mm juures, enam ühe fookuskaugusega piirduma. Samuti ei pea nad ohtu seadma optilist suutlikkust, kasutades suumobjektiivi telekonverteriga.

Valgusjõuline, täiskaadriline NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 VR S on teine objektiiv, mis tuuakse turule Nikoni peeglita süsteemi objektiivide kolmikust. Olgu tegemist spordi, sündmuste või reportaažide pildistamisega, see S-seeria telefoto suumobjektiiv sobib kõigiks foto ja video kasutusotstarveteks. Teravustamine on kiire, sujuv ja hääletu. Teravus on kogu kaadri ulatuses silmapaistev – isegi suurima avaga pildistades. Filmimisel on fookuskauguse muutumine teravustamisel peaaegu kõrvaldatud.

Mõlema professionaalse objektiivi optiline suutlikkus on uuel tasemel tänu Nikoni uuele SR-klaasile, samuti ED-klaasile, mis võitleb kromaatilise aberratsiooniga. Selle tulemusel on värvivarje oluliselt vähendatud ja raskemini juhitav sinine valgus (lühikese lainepikkuse spekter) on põhjalikult kompenseeritud. Pildid on teravamad kui kunagi varem ja kontrast on erakordne.

Nikon D5 | 1/800 sek | f/2,8 300 mm | ISO 4000 | AF-S NIKKOR 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR

Nikon Z 7 | 1/1250 sek | f/2,8 200 mm | ISO 200 | NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 VR S

Robert Harmon, Nikon UK Senior Commercial Manager, ütleb: „Nikoni suumobjektiividest seni kõige kaasaegsaima optilise konstruktsiooniga tähistavad need uued telefoto suumobjektiivid uut taset professionaalsete objektiivide suutlikkuses. Nikoni arukas ergonoomika ja põhjalik ilmastikukindlus lisavad i-le täpi: mida te ka ei pildistaks, olete valmis kaugemale minema.”

AF-S NIKKOR 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR

Professionaalne F-kinnitusega telefoto suumobjektiiv. Katab mitmekülgse 120–300 mm fookuskauguste vahemiku konstantse suurima avaga f/2,8.
Sujuv, täpne automaatne teravustamine. Fikseeritud fookuskaugusega objektiiviga samaväärne suutlikkus peab sammu kiiresti või korrapäratult liikuvate objektidega. Elektromagnetiline objektiiviava tagab kiirete valangute ajal täpse särituse.
Täiustatud optiline konstruktsioon. 25 elementi 19 rühmas, Nikoni ED-klaasi ja SR-klaasiga ning ARNEO- ja nanokristallkatetega. Kromaatilist aberratsiooni, koomat, varikujutisi ja helklust on oluliselt vähendatud.
Kaljukindel stabiliseerimine. Nikoni stabiliseerimine (VR) võimaldab tavapärasest kuni neli korda pikemaid säriaegu, isegi telekonverteri kasutamisel.
Tunnustatud Nikoni ergonoomika. Määratavad funktsiooninupud, sujuv horisontaal- ja vertikaalpaigutuse vahetamine ning palju muud.
Integreeritud statiivijalg. Suunatud objektiivi ette optimaalse tasakaalu ja kaamera mugavama transportimise huvides.
Tugev ehitus. Tugev konstruktsioon ja ulatuslik ilmastikukindlus võimaldab seda objektiivi kasutada igasuguse ilmaga.

NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 VR S

Professionaalne Z-kinnitusega telefoto suumobjektiiv. Katab mitmekülgse 70–200 mm fookuskauguste vahemiku konstantse suurima avaga f/2,8.
Suurepärane suutlikkus. Teravus ja kontrastsus on kogu kaadri ulatuses erandlikud. Teravustamine on sujuv, kiire ja hääletu.
Täiustatud optiline konstruktsioon. 21 elementi 18 rühmas, Nikoni ED-klaasi ja SR-klaasiga ning peegeldusvastaste ARNEO- ja nanokristallkatetega. Kromaatilist aberratsiooni, koomat, varikujutisi ja helklust on oluliselt vähendatud.
Videoks valmis. Fookuskaugus teravustamisel peaaegu ei muutu ja stabiilne ava juhtimine tagab loomulikud särituse muutused kogu stseenis.
Objektiivi OLED-teabepaneel. Võimaldab kiiresti otse objektiivilt kontrollida ava, teravustamiskaugust, täpset fookuskaugust, ISO ja teravussügavust.
Fn-nupp. Objektiivi Fn-nupule saab määrata lausa 21 erinevat funktsiooni, alates automaatse teravustamise lukustusest kuni mõõtmise ja kahvelduseni ja palju muud.
Tööhobune: tugev ja kompaktne ehitus ulatusliku ilmastikukindlusega kaitseks tolmu ja niiskuse eest.