Nikon Imaging | Eesti | Europe

TOETATUD PROJEKTID

NOORI dokumentaalfotograafid teevad koostööd rühmaprojektides, et globaalse tähtsusega probleeme esile tõsta. Uurimusprojektide seas on kliimamuutust käsitlev „Tagajärjed” (Consequences), toiduvarusid ja -raiskamist vaatlev „Toit mõtete vastu” (Food For Thought), samuti „Uus Brasiilia” (The New Brazil), mis uurib Brasiilia majandusbuumi, ning „Tänapäeva orjus” (Modern Day Slavery) ja „Valgus Aafrikal” (Light on Africa).

Tagajärjed

„Tagajärjed” keskendub globaalsest temperatuuritõusust tingitud kliimamuutusega seotud probleemidele. Sellest mitmeaastasest rühmaprojektist pandi 2009. aastal Kopenhaagenis ÜRO kliimamuutuste konverentsil kokku näitus, kus NOORI fotograafid osalesid arutelupaneelil rahvusvaheliste arvamusliidrite ja poliitikakujundajatega.

Lahendused

Projektile „Tagajärjed” järgnev „Lahendused” (Solutions) vaatleb, kuidas võidelda kliimamuutustega, keskendub neile, kes püüdlevad kestlikuma eluviisi poole. See 2010. aastal lõpule jõudnud rühmaprojekt hõlmab inimeste lugusid alternatiivsete energiaallikate, taastuvenergia ja temperatuuritõusuga toimetuleku viiside kohta.

Uus Brasiilia

Kiire üleminekuperioodiga riiki vaatlev projekt „Uus Brasiilia” dokumenteerib keerukat tänapäevaühiskonda tõusvas majandusbuumis. See NOORI rühmaprojekt näitab selle üüratute loodusressursside ja põneva mitmekultuurilisusega rahva mitmekülgsust, mil selle riigi mõju maailmatasandil üha kasvab.

Toit mõtete vastu

„Toit mõtete vastu” uurib toidu tarneahelat ja raiskamist üle kogu maailma, sh kultuurilisi anomaaliaid nagu söömisvõistlused USA-s, kus osalejad kugistavad toitu auhindade võitmiseks. See jälgib liikumisi toidu raiskamise vähendamiseks mitte ainult majandusliku probleemi, vaid ka jätkusuutlikkuse küsimusena.

Tänapäeva orjus

Projektiga „Tänapäeva orjus” süüvivad NOORI fotograafid orjastamisega tegeleva inimkaubanduse varjulisse südamesse. See rühmaprojekt tõstab kogu maailma riikides ligikaudu 20,9 miljonit inimest (kellest 27% on lapsed) mõjutava probleemi teadlikkust ja rõhutab selle pakilisust.

Valgus Aafrikal

„NOOR Aafrikas” tähendab „Valgus Aafrikal”. See pakub mandrile uut visuaalset dialoogi, uurides, kuidas lood on tehtud ja räägitud. Aafrika portreed on loodud läbi poliitiliste ja sotsiaalsete väljenduste lugude Tuneesias, Lõuna-Sudaanis, Ghanas, Mosambiigis, Burkina Fasos ja Botswanas.