Nikon Imaging | Eesti | Europe

Lood, mis vajavad rääkimist

Maailm on täis lugusid, mis vajavad rääkimist. Lood, millest me eemale hoiame. Lood, mis tekitavad ebamugavustunnet või panevad proovile meie maailmavaate. Meie alustasime koostööd NOORi fotograafidega, et need lood päevavalguse kätte tuua.

Kui me märkame võimsat visuaalset lugu, et saa me seda enam tähelepanuta jätta. Me ei saa jätta tähelepanuta inimkannatusi, kliimamuutusi ega vajadust jätkusuutlikuma lähenemisviisi järele. Ja kui me ei saa teemat ignoreerida, oleme sunnitud sellega tegelema. Just sellepärast ongi tarvis neid lugusid rääkida.

ANDREA BRUCE – „EBAMUGAV SÕNA: HÜGIEEN“

„Hügieen ja väljas roojamine on muidugi tundlikud teemad. Need on asjad, millest enamik inimesi ei taha rääkida, veelgi vähem tahetakse seda kellelgi dokumenteerida lasta. Seetõttu ongi see probleem nii suur. Keegi ei räägi sellest.“

YURI KOZYREV – „EUROOPA MASSILISEST RÄNDEKRIISIST”

„Pagulaskriisi kajastades aitavad ajakirjanikud kujutada migrante eraldi isiksustena, st luua neile identiteedi. Aitame ümber lükata ettekujutuse, et rahvahulgad on „nimetu oht”, mis ründab Euroopa rannikuid.”

FRANCESCO ZIZOLA – „JUSTKUI ME OLEKSIME TUUNIKALAD“

„Looga „Justkui me oleksime tuunikalad” tahtsin kujutada teekonda, mis vaatleb kompleksselt iidset ja jätkusuutlikku tuunipüügi meetodit. Minu eesmärk on pakkuda metafoori igavese konflikti kohta inimese ja looduse vahel – peegeldada inimeste tarbetut vägivalda.”