Nikon Imaging | Eesti | Europe

Nina Berman

Nina Berman on USA auhinnatud dokumentaalfotograaf, kelle peamine huvivaldkond on Ameerika poliitiline ja sotsiaalne maastik. Ta on kahe tunnustatud monograafia autor: „Purple Hearts – Back From Iraq” (Lillad südamed – Iraagist tagasi), mis esitleb portreesid ja intervjuusid haavatud veteranidelt, ja „Homeland” (Kodumaa), kus vaadeldakse Ameerika elu militariseerumist pärast 11. septembrit.

Pep Bonet

Pep Bonet on Hispaanias elav auhinnatud filmilooja ja fotograaf, kes jäädvustab sügavamõttelisi hetki üle ilma, et näidata, millises tasakaalustamata maailmas me elame. Tema pikemad projektid keskenduvad Aafrika probleemidele ja tema käimasolev töö HIV/AIDS-i kohta on viinud mitme raamatu avaldamise ja paljude näitusteni üle kogu maailma. Pep on tuntud ka oma pikaajalise reportaa˛ikoostöö poolest rokibändiga Motörhead.

Andrea Bruce

USA dokumentaalfotograaf Andrea Bruce tõstab esile sõja järelmõjudes elavate inimeste probleeme. Enam kui kümne aasta jooksul on ta dokumenteerinud maailma probleemseimaid piirkondi, keskendudes Iraagile ja Afganistanile. Ta oli personalifotograaf Washington Postis ja tema auhindade seas on kõrgeimad preemiad Valge Maja Uudisfotograafide Liidult (White House News Photographers Association).

Alixandra Fazzina

Ühendkuningriikide fotograaf Alixandra Fazzina keskendub oma fotodel väheräägitud konfliktidele ja sõja humanitaarmõjule. Ta on töötanud ka sõltumatu fotoajakirjanikuna Ida-Aafrikas, Lähis-Idas ja Aasias. Tema raamat „A Million Shillings” (Miljon šillingit) dokumenteerib Somaaliast pärit migrantide ja põgenike väljarännet.

Stanley Greene

USA-s sündinud Stanley Greene on dokumenteeritud kõike alates San Francisco 70-ndate ja 80-ndate pungistseenidest kuni Berliini müüri langemise, Sudaani näljahäda, Bhopali gaasimürgituse tagajärgede ja mässukonfliktideni Tšetšeenias. 2010. aastal avaldati tema raamat „Black Passport” (Must pass) ja ta on saanud viis maailma pressifoto auhinda oma töö eest üle kogu maailma.
Stanley Greene on fotoagentuuri NOOR asutajaliige. Stanley suri Prantsusmaal Pariisis 2017. aasta 19. mail

Tanya Habjouqa

Ida-Jeruusalemmas elav Tanya Habjouqa on auhinnatud fotograaf, ajakirjanik ja õpetaja. Tema peamised huvivaldkonnad on sugu, soo-omased erinevused, võõrandamine ja inimõigused, pöörates erilist tähelepanu Lähis-Ida pidevalt muutuvale sotsiopoliitilisele dünaamikale. Tema projekt „Occupied Pleasures” (Vallutatud naudingud) võitis maailma pressifoto preemia ja jõudis raamatusse.

Juri Kozõrev

Venemaalt pärit Juri Kozõrev on käsitlenud enam kui 25 aasta jooksul maailma muutvaid sündmusi alates Nõukogude Liidu lagunemisest kuni Iraagi sõjani, kus ta oli ajakirja TIME lepinguline fotograaf. Viimati dokumenteeris ta Araabia revolutsioone ning nende tagajärgi Bahreinis, Jeemenis, Tuneesias, Egiptuses ja Liibüas. Tema töid on rohkesti avaldatud ja ta on võitnud mitmeid rahvusvahelisi auhindu.

Bénédicte Kurzen

Prantsuse dokumentaalfotograaf Bénédicte Kurzen alustas oma karjääri, käsitledes konflikti Gaza sektoris, Iraagis ja Liibanonis. Viimase 10 aasta jooksul on ta keskendunud Aafrikale, uurides apartheidijärgset ühiskonda Lõuna-Aafrikas, ja hiljaaegu võttis ta fookusesse Nigeeria. Pulitzer Centerilt saadud stipendium võimaldas tal koostada Nigeeriat käsitleva kogumiku „A Nation Lost To Gods” (Jumalatele kadunud rahvas).

Sebastiįn Liste

Hispaania dokumentaalfotograaf ja sotsioloog Sebastiįn Liste dokumenteerib sügavaid kultuurilisi muutusi ja praegusaja probleeme Ladina-Ameerikas ning Vahemere piirkonnas. Tema siht oma pikaajalistes põhjalikes projektides on innustada kogukondi kajastama nende poliitikate sotsiaalseid tagajärgi. Tema projektid, nagu näiteks „On The Inside” (Seespool), mis uurib Venezuela vanglaelu, on võitnud mitmeid auhindu.

Kadir van Lohuizen

Kadir von Lohuizen Madalmaadest on käsitlenud sõjast räsitud piirkondi, kuid arvatavasti on ta ennekõike tuntud oma pikaajaliste projektidega maailma seitsmest jõest, meretaseme tõusust, teemanditööstusest ja migratsioonist Ameerikas. Tema teemandiprojekt sai raamatuks „Diamond Matters” (Teemant loeb) ja võitis maailma pressifoto preemia ning projektist Via PanAm loodi rändnäitus ja koostati samuti raamat.

Jon Lowenstein

USA fotoajakirjanik Jon Lowenstein spetsialiseerub pikaajalistes ja põhjalikes dokumentaaluurimustes vastanduvatele jõududele, vaesusele, rassilisele diskrimineerimisele ja vägivallale. Tema projekt „Shadow Lives USA” (USA varielud) järgib migranditeed Kesk-Ameerikast ning tema tööd on käsitlenud maavärina tagajärgi Haitis ja sotsiaalset vägivalda Guatemalas. Ta on võitnud mitmeid auhindu ja osaleb maailma positiivsete muutjate programmis TED Global Fellow.

Francesco Zizola

Itaalia dokumentaalfotograaf Francesco Zizola on käsitlenud maailma suuremaid konflikte, keskendudes sotsiaal- ja humanitaarprobleemidele ning portreteerides tähelepanuta jäänud kriise, mida peavoolumeedia on sageli eiranud. Ta on saanud kümme maailma pressifoto preemiat ja avaldanud seitse raamatut, sealhulgas „Born Somewhere” (Kusagil sündinud), mis uurib 27 riigi laste elutingimusi.