Nikon Imaging | Eesti | Europe

Nikoni kaamera sisseehitatud Wi-Fi kasutamine

Üksikasjalik seadistusjuhend

Nikoni digitaalsed üheobjektiivilised peegelkaamerad ja COOLPIX-i kaamerad, millel on sisseehitatud Wi-Fi®, võimaldavad pilte hõlpsalt kaamerast Wi-Fi kaudu mõnda ühilduvasse nutitelefoni või tahvelarvutisse edastada ning neid siis teistega jagada. Wi-Fi-ühendust toetavate Nikoni kaamerate plussiks on see, et te ei pea asuma Wi-Fi kuumkohas. Kaamera ja nutiseade loovad ühenduse.

Nutitelefonidega saab küll ka pilte teha, aga Nikoni digitaalkaameraga tehtud piltide kvaliteet on ilmselt parem. Seda sellepärast, et digitaalkaamerad kasutavad suuremaid pildiandureid ja võimsaid pilditöötlusprotsessoreid. Kaamera andur tagab suurema eraldusvõime ja laiema dünaamilise ulatuse ning võimaldab pildistada vähese valgusega tingimustes ja kasutada suurt ISO tundlikkust – see kõik aitab jäädvustada kvaliteetseid pilte. Nikoni digitaalkaameratega saab kasutada suurepäraseid NIKKORI objektiive ning mitmesuguseid funktsioonid ja tarvikuid, mis võimaldavad pildistamisel loominguline olla.

Pilte saab üles laadida ühilduvasse nutiseadmesse, millesse on installitud rakendus Nikon Wireless Mobile Utility (WMU). See on tasuta rakendus, mille leiate teenustest iTunes Online Store® ja Android™-i seadmete jaoks teenusest Google Play™ Store.

Suure eraldusvõimega kaamera loob suuri faile. Kui plaanite pilte Wi-Fi kaudu nutiseadmesse saata, ei tasu pildistada kaamera suurima eraldusvõimega. Seda sellepärast, et mida suurem on fail, seda rohkem aega võtab selle laadimine kaamerast seadmesse. Seetõttu on ka soovitatav kasutada pigem JPG-vormingut kui NEF-vormingut. Terav/suur JPG loob samuti suuremad failid kui põhi- või keskmises vormingus või väike JPG. Kui jäädvustate pilte, mida kavatsete ainult digitaalselt kuvada, võite kaamera seadistada nii, et selle salvestatavad failid oleksid väiksema suurusega.

Kui soovite pildistada kaamera suurema eraldusvõimega, seadistage rakendus nii, et suure eraldusvõimega piltide salvestamisel mälukaardile laadiks see alla ainult soovituslikus suuruses või isegi väiksemas, VGA-suuruses pildid. See on võimalik seadistada rakenduse sätete menüü kaudu.

Kaugjuhtimispult

Pildistamisel saate nutiseadet ka kaugjuhtimispuldina kasutada – nii saate ise koos teistega pildile jääda või võite kaamera koguni eluslooduse jäädvustamiseks endast nii kaugele asetada, et eemalt päästikule vajutades metslooma ei ehmataks. Eriti tore on see seetõttu, et näete nutiseadmest sama pilti, mis kaameragi, nii et saate päästikule vajutada täpselt õigel hetkel. (Vaadake kaamera kasutusjuhendist, kas teie kaameral on see funktsioon.)

Kasutades sisseehitatud Wi-Fi-funktsiooniga Nikoni digitaalkaamerat, saate hõlpsalt oma pilte sõprade ja perega jagada. Nikoni digitaalsete üheobjektiiviliste peegelkaameratega saate jagada ka videoid.

Ühilduva kaamera sisseehitatud Wi-Fi kasutamine

Nikoni kaamerate sisseehitatud Wi-Fi-funktsiooni kasutamiseks laadige endale tasuta alla rakendus Wireless Mobile Utility.

Kaamerasse peab olema sisestatud mälukaart, et Wi-Fi menüüd oleksid täielikult kättesaadavad.

Android™-i seadme kasutamine

Android™-i seadmete kasutajad saavad rakenduse alla laadida teenusest Google Play™ Store ja installida selle oma Android™-i seadmesse.

Apple™-i seadme kasutamine

iOS-i seadmete kasutajad saavad rakenduse alla laadida teenusest iTunes Online Store®.

Androidi kasutajal on kolm võimalust, kuidas seade ühilduva kaameraga ühendada, iOS-i kasutajal on kaamera nutiseadmega ühendamiseks vaid üks viis.  Järgmised juhtnöörid kehtivad nii Android™-i kui ka iOS-i kasutajatele: valige ühendamiseks kaamera suvand WI-FI VÕRK või nutiseadmes suvand SSID. See on ühendamiseks kõige kiirem ja lihtsam viis, kuna tegemist on krüptimata ühendusega.

Android™-i kasutajad saavad ühenduse luua ka nupust käivitatava WPS-i kaudu (Wi-Fi kaitstud seadistus), kui nutiseadmed toetavad nupust käivitatavat WPS-i, või PIN-koodiga WPS-i kaudu (Wi-Fi kaitstud seadistus). Üksikasjalikud juhised selliste ühenduste kohta leiate oma kaamera kasutusjuhendist.

Nüüd on teil rakenduse kaudu juurdepääs oma kaamerale. Valides rakendusest suvandi Pildistamine kaugjuhtimisel, käivitub automaatselt reaalaja vaade ja näete oma nutiseadmest sama pilti, mida kaameragi.

Ühilduva kaamera ühendamine nutiseadmega

1. Lubage kaamera sisseehitatud Wi-Fi. Uuematel mudelitel on juba olemas väline Wi-Fi nupp (vanematel mudelitel valige seadistusmenüüst suvand Wi-Fi).

2. Avage nutiseadmes Wi-Fi sätted ja valige nutiseadmes kuvatavate võrkude loendist kaamera. See algab sõnaga Nikon, millele järgneb tähtede ja numbrite jada. Androidi kasutajatele: kui olete kord selle võrguühenduse loonud, loob teie seade edaspidi ühenduse automaatselt, kui Wi-Fi on kaameras lubanud. iOS-i kasutajatele: kui soovite oma nutiseadme ja Nikoni kaamera ühendamiseks juhtmevaba funktsiooni kasutada, peate iga kord selle toimingu uuesti tegema.

3. Käivitage nutiseadmes rakendus Wireless Mobile Utility.

Ühilduva Android™-i seadme ja NFC-ga ühilduva Nikoni kaamera ühendamine

Need, kes kasutavad Androidi nutitelefoni (versiooni 4.0 või uuemat) ja Nikoni kaamerat, mis võimaldab NFC kaudu ühendamist, saavad Nikoni kaamera oma nutitelefoniga ühendada ka NFC ehk lähiväljaside kaudu ja avada rakenduse.

Selleks et seda teha, asetage kaamera N-märk Androidi nutitelefoni kõrvale ja need kaks seadet ühenduvadki, käivitades rakenduse Wireless Mobile Utility. Nüüd saate fotosid vaadata või pildistada.