Nikon Imaging | Eesti | Europe

DAVID YARROW

Metsloomad ja fotokunst

Fotograafia on olnud minu lunastus ja pääsetee ning on seda ka praegu. See on võimalus uurida maailma kaugeid paiku ja jäädvustada ekstreemseid keskkondi ning seal elavaid haruldasi loomaliike.

Biograafia

David Yarrow sündis 1966. aastal Glasgow’s, Šotimaal. Ta alustas fotograafiaga varakult ja jäädvustas juba 20-aastaselt ajalehe The Times fotograafina jalgpalli maailmameistrivõistluste finaali Mehhiko pealinnas. Tol päeval tegi David kuulsa foto, millel Diego Maradona hoiab käes maailmakarikat; pärast seda hakati teda kutsuma olümpiamänge ja arvukaid spordiüritusi pildistama.

Alles aastaid hiljem sai talle selgeks, et tõeliselt hästi tunneb ta end loodust dokumenteerides, ning tema tundeid äratavad ja sügavad fotod, mis kajastavad elu planeedil Maa, on talle teeninud suure kunstikogujate järgijaskonna. Aastal 2018 on David enim müüdud kunstiliste fotograafide seas maailmas kindlalt esirinnas.

Mis mul kotis on?

Olen kasutanud Nikoni varustust juba 33 aastat ja see on muutunud üha paremaks, sobides eriti hästi äärmuslikus ja karmis keskkonnas töötamiseks. Nikoniga Euroopa tasandil koostöö tegemine on minu jaoks tähelepanuväärne võimalus.

Nikon D850

Nikon on alati olnud intuitiivsete kaamerakorpuste arendamisel juhtpositsioonil, pakkudes kaameraid, mis vastavad nii professionaalsel kui ka harrastajate tasemel pildistajate vajadustele.

Kui mind kutsuti eelmisel aastal D850 turuletoomisest osa võtma, oli see väga suur au, sest Nikon on olnud mu kaaslaseks kogu mu karjääri vältel. See kaamerakorpus on tõeliselt oluline samm edasi ja muudab paljugi, olles nö kaamerate kuningas. Eraldusvõime on minu jaos täiesti uuel tasemel ja seda toetavad suur kaadrikiirus ning automaatse teravustamise jõudlus, millele ei ole võrdväärset. Minu piltidest tehakse väga suuri väljatrükke ja seetõttu olen varem pidanud eraldusvõimet kaadrikiirusele eelistama. D850 pakub mõlemast maailmast parimat, nii et kompromissideks pole enam vajadust.

Vaata kaamerat

Nikon D5

Kui ma ei kasuta D850-d, on mul äärmuslikus keskkonnas pildistatava fotograafiaprojekti jaoks varustuse hulgas alati kaasas D5. See on eriti hea suure kiirusega pildistamiseks, kui sekundis on vaja jäädvustada mitu kaadrit.

Kaamera laiendatud tundlikkus võimaldab sujuvat üleminekut ereda päikesevalguse käes pildistamiselt öisel ajal töötamisele, mis on minu tegevusvaldkonnas eriti tähtis, kuna tihti ma ei tea, millises kauges maailma nurgas ma mis tahes ajahetkel olen.

Vaata kaamerat

AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

Äärmuslikus ja karmis keskkonnas töötamisel on vaja objektiivide komplekti, mis suudab rasketes ilmastikutingimustes vastu pidada, olgu selleks siis suur kuumus Vergenoegis Namiibias või jäine külmus Igloolikis Nunavutis.

Ma kasutan pikka objektiivi harva; tegelikult mul polegi suumobjektiivi. Minu arvates on Nikoni fikseeritud fookuskaugusega objektiivid oma klassis parimad.

35 mm lainurkobjektiiv sobib minu pildistamisstiiliga ideaalselt, sest pildistatavate objektide hinge avastamiseks ja jäädvustamiseks on mul vaja kvaliteetset optikat. Selle vaikne automaatne teravustamine on ülioluline ka siis, kui ma olen lõvist või hundist vaid mõne meetri kaugusel!

Vaata objektiivi

AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G

Tegemist on võimsa fikseeritud fookuskaugusega objektiiviga, mis tõepoolest avardab pildikvaliteedi piire. Suurim ava f/1,4 ja fookuskaugus 58 mm pakuvad hämmastavat avarat jõudlust, mis on looduse kaunite isendite portreede pildistamiseks ideaalne. Samuti on see kasulik öövõtete tegemiseks.

Vaata objektiivi

AF-S NIKKOR 105mm f/1.4E ED

105 mm fikseeritud fookuskaugusega objektiiv on ülisuur. Võin öelda, et selle eesmärk on edendada portree- ja kunstilises fotograafias uut ja ainulaadset kunstilist taset, kuna see on piisavalt paindlik, et jäädvustada fotograafi kordumatut stiili ja esteetikat viisil, mis pole paljude teiste objektiividega võimalik. Selle optiline konstruktsioon tagab esmaklassilise teravuse, kontrasti ja eraldusvõime ning koos kaameraga D850 on see objektiiv üks parimaid, mis saadaval on.

Vaata objektiivi

MONARCH HG 10x42

Ma ei taha detailide uurimiseks kotist rasket telefoto objektiivi välja võtta. See on nii väike seade ja palju praktilisem viis maastiku lähemalt jälgimiseks. Soetan rõõmuga asju, mis aitavad mul enda tööd lihtsustada ning binokkel MONARCH HG muudab minu töö oluliselt tõhusamaks. Binokkel aitab mul kindlaks teha, kuhu on tarvis liikuda, mida pildistada ning millistest kohtadest hoiduda. See võimaldab mul lihtsalt Aafrika häirimatut rahu endast läbi lasta, ilma et tunneksin kohustust katiku päästikut vajutada.

VAATA BINOKLIT

Saage tuttavaks teiste Nikoni saadikutega