Nikon Imaging | Eesti | Europe

Mis kannustab sind fotograafina?

Mind kannustab tõeline armastus fotograafia vastu. See annab ettekäände olla uudishimulik ja saada osa inimeste elust ja sellest, mis toimub kulisside taga. Nii palju kui ma ka sporti armastan, on mulle võistluse tulemusest olnud alati tähtsam saada selline pilt, nagu kavas oli. Mulle meeldib ka võistlusmoment. Tahan alati olla parim, ükskõik milles ma võistlen, panustan selle saavutamiseks ikka 110%.

On sul oma lemmikfoto?

Foto, mis mind ilmselt kõige rohkem inspireerib, on Neil Leiferi 1966. aasta ikooniline õhuvõte hetkest, kui Muhammad Ali tähistab oma kaalukat võitu. Spordifotograafile on see ajalooline hetk, mida oleks väga soovinud ise jäädvustada.

Enda piltidest on lemmikfoto Rootsi-Inglismaa jalgpalli sõpruskohtumiselt Stockholmis aastal 2012. See oli esimene ajalooline pilt uuelt staadionilt Friends Arena ja läbirääkimised staadioni ametnikega, et paigaldada kaamera staadioni katuse sisse, kestsid kuid. Minu jõupingutused kandsid vilja ja tulemuseks on fantastiline pilt sellest, kuidas Zlatan Ibrahimović lööb värava, mis võitis Rootsi Aasta Foto spordiuudiste kategoorias.

Kui kaua sa oled Nikoni tooteid kasutanud?

Esimest korda kasutasin Nikoni kaamerat 2008. aasta Pekingi olümpiamängudel. Kasutasin Nikon D3 kaamerat ja see oli uskumatult muljetavaldav, tol hetkel oli see professionaalse fotograafi jaoks parim kaamera. 2009. aastal otsustasin minna täielikult üle Nikoni kaameratele, kuna nende kvaliteet oli nii palju parem, eriti automaatne teravustamine ja kõrge ISO tundlikus. NIKKOR objektiivid on samuti väga head spordi pildistamiseks, kuna nendega saab jäädvustada kiiret liikumist.

Milline on sinu lemmik Nikoni toode ja miks?

Kõige rohkem elevust tekitab Nikoni uus DSLR-kaamerate lipulaev Nikon D5. See on kiirem kui varasemad mudelid ja selle automaatne teravustamine on vapustav. See on spordifotograafias tõeliselt abiks, sest pildistad objekte, mis liiguvad äärmiselt kiiresti, ja sul pole võimalik viivitada. Mul on vedanud, et saan olla Nikon D5 tootesaadik, ja see on mulle ja minu eriala fotograafiale vääriline proovikivi. Ootan väga, et saaksin proovida uut Nikon KeyMission 360 seikluskaamerat, sellega oleks eriti äge pilti teha.

Mida sa arvad oma uuest rollist Nikoni Euroopa saadikuna?

Olen väga põnevil ja on suur au olla Nikoni Euroopa saadik. Fotograafi jaoks on tunnustus selliselt väljakujunenud ja lugupeetud kaamerabrändilt midagi väga erilist. Olen vaimustuses, et seda mulle pakuti, ja sellele lisaks ka Nikon D5 tootesaadiku rolli kandmine teeb asja veelgi paremaks. Sellest kõigest osasaamine on mulle suur au.

Loodan, et mul õnnestub olla teistele eeskujuks ja et minu isiklik stiil inspireerib teisi fotograafe, eriti neid, kes armastavad spordifotograafiat.

Millisena näed oma rolli arengut?

Loodan olla eeskujuks laiemale sihtrühmale ja usun, et nii mõjukas roll aitab mul seda saavutada. Olen äärmiselt ambitsioonikas ja utsitan end saavutama midagi sellist, mida pole Nikoni saadikuprogrammi raames varem tehtud. Soovin töötada mõne algupärase projektiga ja ma olen viimasel ajal hakanud suurt huvi tundma Kuuba vastu, aga eks me näe!

Mis sulle uues rollis kõige rohkem põnevust pakub?

Põnevust pakuvad paljud asjad, eriti aga võimalus kohtuda uute inimestega sellistel üritustel nagu Photokina. Tahan inimesi innustada ja õpetada neile uusi asju, anda neile uusi ideid, et nad saaksid minna ja saada paremateks fotograafideks.