Nikon Imaging | Eesti | Europe

Nikon D5

Nikon D5 on minu uus lemmikkaamera ja mul on au olla Nikoni DSLR-kaamerate uue lipulaeva saadik.

Kaamerat esitleti jaanuaris 2016 messil CES. Kaamera uue põlvkonna 153-punktilise automaatse teravustamise süsteemi katvusala on erakordselt lai ja sellel on Nikoni ajaloos kõige enam laiendatud tundlikkus, mille ISO ulatus on kuni 3 280 000.

Esimest korda proovisin seda ringrajal Hispaanias ja pildistasin kihutavaid mootorrattaid. Sellistes situatsioonides sõltub spordifotograaf võttel kiirest automaatse teravustamise süsteemist. Kaamera istus käes väga loomulikult. Paljud minu fotograafidest sõbrad tahaksid sellist endalegi!

Nikon D4

Nikon D4 on teine suurepärane kaamera ja on üks minu varukaameratest, kui ma ei kasuta parasjagu Nikon D5.

Jällegi on tegemist kiire multifunktsionaalse kaameraga, millel on suurepärane automaatne teravustamine ja täiustatud stseenituvastusfunktsioonid.

Nikon D4s

Nikon D4S-i suurepärane kiirus ja laiendatud ISO ulatus teevad kaamerast pildistamismeistri nii pimedas kui ka valges. Sellel on ühtlasi täiustatud automaatne teravustamine, millel on spordi pildistamisel võtmetähtsus.

AF-S NIKKOR 400mm f/2.8E FL ED VR

Nikoni 400 mm objektiiv sobib ideaalselt spordi pildistamiseks, sest sellel on kiire automaatse teravustamise süsteem ja vibratsiooni vähendamise režiim, mis võimaldab teha imelise kvaliteediga pilte.

AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED

Selle objektiivi teeb suurepäraseks ülilai suum, mis võimaldab minna objektile lähedale, kuid saada pildile ka kogu ümbruse – jällegi väga tähtis spordi pildistamisel.

AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED

Sellel objektiivil on imeväärne suum, mis tagab ilusad ja teravad pildid.

AF-S NIKKOR 70-200mm f/2.8G ED VR II

See on üks parimaid keskmise ulatusega telefotosuumiga objektiive, mida ma olen kasutanud. Sel on fantastiline automaatne teravustamine – äärmiselt vajalik liikuvate objektide pildistamisel ja teravate piltide saamisel.