Nikon Imaging | Eesti | Europe

Ärge kartke end siduda

Sukelduge sellesse. Minge nii sündmuste keskmesse kui võimalik, et ka pildistatava pilgu fotole saaksite. See annab vaatajale võimaluse näha, mida nad tol hetkel mõtlevad või tunnevad – nii saate fotole rohkem emotsioone püüda.

Alustage oma mugavustsoonis

Pildistage alguses midagi, mis teile väga meeldib, et see teie oskusi arendada aitaks. Spordifotograafias on kõige olulisem hetke ootamine enne, kui see juhtub. Mängisin noorena jäähokit, seega teadsin mängu kulgemist ja tehnikat. See tähendas, et sain kiiremini reageerida.

Inspiratsiooni leidub kõikjal

Saage inspiratsiooni kõikjalt enda ümbert – filmidest kunsti ja ajakirjadeni. Kui olete ideedele avatud, võimendub ka teie loomingulisus. Lõppude lõpuks eristabki just see teie fotosid teiste omadest.

Jääge endale kindlaks

Võidelge selle ühe ideaalse pildi saamiseks, ükskõik mis takistusi ka teel ei oleks – see pilt võib teie elu muuta. Fotograafia oleneb nii talendist kui ka kindlameelsusest. Mul on kindel soov, mida saavutada tahan, ja ma ei peatu enne, kui selle saan.

Kiirem on parem

Spordifotograafias peab pildistatavale võimalikult lähedale pääsema ja märkamatuna püsima. Üritage saada teistest lähemale. Kui see tehtud, on teile hea pildi saamiseks head kaamerat vaja. Minu põhikaamera on Nikon D5 – selle kiire automaatne teravustamine ja suur ISO loovad spordifotograafidele palju võimalusi.

Võtmesõna on seadistamine

Kõigepealt keskendun taustale ja valgustusele, isegi siis, kui pildistatav on fookuses ning taust hägustatud. Ilma hea seadistamiseta ei näe pildistatav hea välja, ükskõik kui palju proovida.