Nikon Imaging | Eesti | Europe

Kadir van Lohuizen elab Amsterdamis ja on fotograafialektor ning fotoagentuuri NOOR kaaslooja. Ta on olnud elukutseline fotograaf alates 1988. aastast ja innustanud oma töödega paljusid inimesi. Kadir otsustas valida erialaks fotograafia pärast seda, kui ta kooli ajal avastas oma kire pildistamise vastu. Kuid peamiselt on Kadiri karjääri mõjutanud tema huvi maailma vastu.

Kadir on kogu karjääri vältel tegutsenud vabakutselise fotograafina ja kajastanud konflikte nii Aafrikas kui mujal. Ilmselt kõige tuntumad on tema projektid maailma seitsme jõe ja teemantitööstuse kohta, Via PanAm, mis räägib tänapäeva migratsioonist Ameerika mandritel, ja projekt „Kuhu oleme teel“ meretaseme tõusu mõjust inimkonnale. Kadir jätkab tööd agentuuriga NOOR konfliktipiirkondades, kajastades oma fotodel globaalseid teemasid.

Ta on saanud palju auhindu, sh kaks World Press Photo auhinda ja auhinna Visa D'or oma tööde eest Tšaadis. 2004. aastal sai ta maineka auhinna Dutch Dick Scherpenzeel Prize arengumaade parima kajastuse eest.

Ta on kaks korda olnud võistluse World Press Photo žürii liige, ta on World Press Photo nõuandekomitee liige ja on avaldanud neli fotoraamatut.

Nikoni Euroopa saadiku rollis tutvustab Kadir oma isiklikku stiili, tehnilist lähenemist ja tööeetikat, et julgustada teisi laiendama oma fotograafia piire.