Nikon Imaging | Eesti | Europe

Mis sind inspireerib?

Minu põhimõte on, et kunagi ei tohi korrata ideed või lugu, mis on varem juba tehtud, v.a juhul, kui oled 100% kindel, et suudad teha seda paremini ja leida erilise nurga või käsitluse. Mind inspireerivad huvitavad lood ja kohad, mis nendega kaasas käivad.

Mis kannustab sind fotograafina?

Kõik lood on väärt jutustamist ja mulle meeldib neid jutustada läbi oma fotode. Üks minu tuntumaid projekte Via PanAm on multimeediaaktsioon, mis avaldati eri platvormidel. See nõudis väga palju vaeva, kuid ma pühendusin loo jutustamisele ja minu kohustus oli jutustada seda õigel viisil.

Millised on su lemmikfotod?

Mõned minu lemmikfotodest on need, mille tegin tõusva meretaseme projekti jaoks. Huvi teema vastu oli leige, kuna seda ei peetud eriti tõsiseks küsimuseks, kuid tänaseks on see väga asjakohane.

Kui kaua sa oled Nikoni tooteid kasutanud?

Olen Nikoni tooteid kasutanud 33 aastat, juba enne seda, kui minust sai elukutseline fotograaf. Seega on minu koostöö Nikoniga kestnud kauem kui miski muu!

Milline on sinu lemmik Nikoni toode ja miks?

Vanasti olin täielikult armunud oma Nikon F2 kaamerasse, see oli väga vastupidav ja töökindel ja töötas hästi äärmuslikes ilmastikutingimustes. Mulle meeldib kasutada Nikon D810 kaamerat, sellel on ülihea eraldusvõime, suurepärased videofunktsioonid ja optimaalne suurus.

Milliseid tooteid on sul plaanis lähikuudel kõige rohkem kasutada?

Järgmistel kuudel on mul kavas pildistada Nikon D5 kaameraga, mulle tundub see eriti uhke, kuna sellel on uskumatult kõrge ISO, mis on peaaegu nagu öönägemisseade. Samuti tahan katsetada selle 4K videovõimalusi.

Mida sa arvad oma uuest rollist Nikoni Euroopa saadikuna?

Tore on jõuda suurema publikuni, võimalus oma teadmisi jagada ja selgitada oma tööde ideid ja eesmärki on minu jaoks põnev. Olen ennast sellesse rolli mõneks aastaks sisse mõelnud ja soovin jagada oma teadmisi ja innustada nii asjaarmastajaid kui professionaale.

Kuidas reageerisid, kui sult esimest korda küsiti?

Kuna ma olen agentuuri NOOR üks asutajaid (see on organisatsioon, mis ühendab valitud meisterlikke pressifotograafidest ja dokumentaalfotograafidest jutuvestjaid ning keskendub globaalsetele teemadele), siis kõigepealt olin põnevil võimalusest viia need tähtsad teemad sedavõrd laia avalikkuseni. Agentuuril NOOR on lähedased suhted Nikoniga juba viimased kümme aastat, alates ajast, kui kaubamärk pakkus mulle Nigeeria tõsise reportaaži jaoks Nikon D300 kaamerat, seega tundub kõik loomuliku edasiminekuna meie koostöös.

Millisena näed oma rolli arengut?

Hakkasin Nikoni kaamerat kasutama aastal 1983 – minu seotus kaubamärgiga on järelikult pikem kui mu professionaalne karjäär. Loodan, et meie suhted arenevad edasi, ja mul on hea meel, et saan esindada Nikonit ja nende suurepäraseid tooteid.

Mulle pakub palju põnevust projekt, mille kallal ma samuti tööle asun – asjade ellukutsumine ja lugude jutustamine. Ühtlasi loodan teha igasuguseid fotograafiaalaseid töötubasid, kus saan Nikoni nimel uutele fotohuvilistele nõu anda.