Nikon Imaging | Eesti | Europe

Tänapäeva üks põnevamaid tegevus- ja seiklusfotograafe Ray Demsky elab Münchenis ja teda esindab Upfront.

Kanada Kaljumäestikus üles kasvanud Ray on alati nautinud värskes õhus viibimist. Seda kirge aitas võimendada 14-aastaselt alustatud ja seitse aastat kestnud ümbermaailmareis 14-meetrise purjekaga. Sel ajal sai Ray oma esimese kaamera ja avastas, et teda köidab ümbritsevate inimeste ja maastike jäädvustamine. Samal ajal arendas ta ka oma sportlasevõimeid.

2007. aastal (peaaegu seitse aastat hiljem ja pärast 40 riigi külastamist) sai tema kirest täiskohaga karjäär. Ray on spetsialiseerunud tegevus- ja seiklusfotograafiale, kasutades uute nurkade ja perspektiivide leidmiseks oma sportlikke võimeid.

Tema äriklientide hulka kuuluvad näiteks BMW, Adidas ja Audi. Ray töötab ka Red Bulli sportlastega, et jäädvustada mitmesuguseid spordiseiklusi lumelauasõidust kaljult vettehüppamiseni.

Ray ammutab inspiratsiooni reisidest ja teel kohatud inimestest. Ta võttis hiljuti koos Bernd Zangerliga osa ekspeditsioonist India Himaalaja mägedesse, et pildistada kaljuronimist seni vallutamata rahnudel 4000 meetri kõrgusel. 

Nikoni Euroopa saadikuna jätkab Ray tegevus- ja seiklusfotograafia võimaluste avardamist, julgustades teisi ümbritsevat maailma avastama ning alati uut ja erinevat otsima.