Nikon Imaging | Eesti | Europe

Õppige objekti põhjalikult tundma

Õppige oma objekti üksikasjalikult tundma. Spordifotograafia puhul on parimate tulemuste saavutamiseks tähtis mõista jäädvustatava spordiala reegleid ja tehnilisi aspekte, alates liikumise kulminatsioonist kuni spordiala peensusteni. Seiklusspordifotograafia on väga tempokas ja ühestki hetkest ei tohi ilma jääda, seega on põhjalikud teadmised esmatähtsad. Tihti on abi sellest, kui ise spordialaga tegeleda – teen seda sageli isegi, eriti ronijaid pildistades. Mulle meeldib ka jäädvustatavaid sportlasi tundma õppida ja olen aastate jooksul loonud palju lähedasi suhteid. Tähtis on võita sportlaste usaldus. See võimaldab spordiala seestpoolt tundma õppida ja loomingulisi kontseptsioone märkimisväärselt avardada.

Otsige uusi perspektiive

Otsige uusi nurki ja ammutage ümbritsevast inspiratsiooni. Olge loominguline ja otsige midagi uut. Teie foto peab massist eristuma, seega tegutsege julgelt ja võtke riske – te ei kahetse seda. Kasutan uute nurkade alt jäädvustamiseks näiteks kaugkaameraid, eriti kui pildistan spordisündmusi, näiteks kaljult vettehüppeid. Kaugkaamerate abil saate jäädvustada nurkade alt, mis ei ole teie enda jaoks füüsiliselt võimalikud, samuti saate pildistada mitmest kohast korraga. Minu jaoks aga asi sellega ei piirdu. Näiteks ronijaid pildistades ei ole jalamil olemisest mingit kasu. Parimat võtet jahtides meeldib mulle õppida jäädvustatavate sportlaste oskusi. Hakkasin ka ise ronijaks, mis on võimaldanud mul jäädvustada fantastilisi pilte kõikvõimalike nurkade alt – üks mu lemmikuid on tehtud Yosemite rahvuspargis El Capitani 910 meetri kõrgusel kaljuseinal.

Õppige seadmeid käsitsema

Sageli on võtte jäädvustamiseks aega ainult mõni sekund, seega on teil vaja teada, mida sel hetkel teha. Harjutage seadmete kasutamist ja selgitage enne pildistama asumist välja, milline kaamera, objektiiv ja häälestus töötab kõige paremini. Hindan oma Nikoni kaamerate juures seda, et saan teha peaaegu kõiki vajalikke toiminguid pilku pildiotsijalt tõstmata. See on ideaalne spordisündmuste jäädvustamiseks, kuna te ei tohi ühtki hetke maha magada. Tutvuge kindlasti funktsioonidega ja uurige välja, millised sätted eri olukordades kõige paremini toimivad. Kaamera kasutamine peaks olema intuitiivne.

Ettevalmistus on esmatähtis

Kaaluge hoolikalt fotoseansi kõiki aspekte – asukohta, ajastust, objekti ja seda, kuidas kõik kokku sobitub. Ettevalmistamine muudab teie töö palju lihtsamaks ja aitab jäädvustada vajalikud võtted.  Hea ettevalmistus ja ideede vahetamine pildistatavate isikutega aitavad neil täiusliku pildi nimel ühiselt töötada. Mida parem ettevalmistus, seda rohkem on teil aega olla paindlik ja reageerida muutuvatele oludele.

Ärge koormake end ja püsige tempos

Fotoseansi jaoks õigete seadmete valimine on seiklusspordifotograafia puhul kriitiline. Seadmed ei tohi mingil juhul teid aeglustada, segada või töötamast takistada. Seega kui teate, et teil tuleb mägedes ronida või kaljult vettehüppajaid pildistada, võtke kaasa ainult esmane varustus ja lisaseadmed, mis muudavad teie elu kergemaks. Pean tunnistama, et ka minul on mõnikord probleeme hädavajalikuga piirdumisega. Tahan, et mul oleks alati töö jaoks sobiv tööriist, ent seansi jaoks tuleb kindlasti valida proportsionaalne varustus. Püüan järgida põhimõtet „vähem on parem”.

Olge paindlik

Teil peab olema ettekujutus pildist, mille soovite luua. Nägemus ja selle arendamine on fotograafi loomingulisuse ja edu võti olenemata objektist. Siiski tuleb olla ka paindlik ja ümbritseva suhtes avatud. Mõnikord näen vaimusilmas konkreetset pilti, ent pärast sportlasega rääkimist võib terve nägemus muutuda. Nad pakuvad sageli vajalikku inspiratsiooni ja perspektiivi.