Nikon Imaging | Eesti | Europe

Kui kaua te olete fotograaf olnud?

Fotograafiaga alustasin 12-aastaselt. Prantsusmaa Vosgesi piirkonnas üles kasvamine tähendas seda, et ma olin ümbritsetud loodusest ja metsast sai minu mänguväljak. Mu isa andis mulle samal aastal mu esimese kaamera – Nikon FE2 –, mis tagasi vaadates pani aluse mu fotograafikarjäärile. Olen alati kaubamärgile truuks jäänud ja kasutanud Nikoni tooteid nüüdseks 28 aastat. 

Ma mäletan alati esimest pilti, mille jäädvustasin. See muutis minu elu. Kodulähedast metsa avastades kohtusin väikese hirvega. Ma tundsin tohutut elevust, et sain pildistada nii ilusat olevust selle loomulikus keskkonnas, ja see tekitab minus siiani elevust.

Pärast mitut aastat pildistamise õppimist otsustasin koolist varakult lahkuda, et keskenduda fotograafiale. Ma reisisin nende aastate jooksul palju ja tegin erinevaid töid, et säästa NIKKOR-i objektiivide jaoks, mille omamisest ma unistasin. 1999. aastal, 23-aastaselt vedas mul nii palju, et sain stipendiumi kolmeks kuuks Jaapanisse Hokkaido saarele reisimiseks. See oli minu esimene fotosessioon professionaalse fotograafina. Järgmisel aastal sain ma oma esimese töökoha fotoajakirjanikuna ja minu fotograafikarjäär edenes sealt edasi.

Milliste saavutuste üle tunnete kõige rohkem uhkust?

Ma tunnen kõige rohkem uhkust oma 2013. aastal tehtud töö üle, kui pildistasin valgeid hunte Kanada kõrvalises piirkonnas Nunavuti põhjaosas. Ma olen alati unistanud selliste raskesti tabatavate huntidega kohtumisest Kanada Arktika saarestikus. Minu unistus oli pildistada hunti, kes ei ole kunagi varem inimesega suhelnud. Ma tegin lühikese reisi Ellesmere’i saarele ja sain neid pildistada nende loomulikus keskkonnas.

See ei olnud üldse lihtne reis, kuna arktilistes tingimustes töötamisel on oma väljakutsed. Ma tahtsin töötada üksi, kuna suur meeskond häiriks loomi. Mõned päevad olid keerulised ja ma pidin palju varustust kaasas kandma, kuid need tuhanded jäädvustatud pildid olid seda väärt. Ma tundsin end huntide läheduses imelikult vabalt – mõnes mõttes oli tunne, nagu meie vahel oleks mingi side. Minu peamine eesmärk on proovida vähendada inimese ja looduse vahelist lõhet. Tunnen, et saavutasin selle oma Kanada reisi käigus.

Mis sütitab teid fotograafina?

Mind sütitab uudishimu, seiklushimu ja lapsepõlveunistuste realiseerimine kohtumisel minu südamelähedase teemaga – metsiku loodusega.

Mis teile metsloomade pildistamise juures meeldib?

Metsloomad on mind alati huvitanud. Loomade jäädvustamises nende loomulikus elukeskkonnas on midagi maagilist, eriti kui nad ei tea, et oled seal. Professionaalse loodusfotograafina olen saanud maailmas reisida, kohtuda uute inimestega ja näha nii uskumatuid loomi.

Milliste professionaalsete väljakutsetega olete varem vastamisi seisnud?

Juba noorelt teadsin, et see on ala, millega tahan tegeleda. Kuid sa ei saa professionaalseks fotograafiks üleöö – enne tuleb ületada palju takistusi. Alustuseks vajad õiget varustust ja sellele võib kuluda palju raha. Ma töötasin kõvasti, et tasuda oma esimese professionaalse kaamera eest ja sageli võib säästmine võtta loodetust kauem aega. See valmistab raskusi kõigile edasipürgivatele fotograafidele ja kui lõppeesmärk paistab väga kaugel olevat, tekib frustratsioon. Minu nõuanne on endale kindlaks jääda. Kui olete millegi suhtes kirglik, teete selle teoks.

Milliste fotograafiaprojektidega olete töötanud ja millised on olnud teie lemmikud?

Oma esimeses projektis Hokkaido saarel pildistasin luiki ja kurgi Jaapani talvises olustikus. See oli imeilus. Mul oli väga väike eelarve, kuid väga suured ideed ja ma olin otsustanud saada parimad võimalikud pildid. Ma olin täiesti lummatud nii riigist kui ka selle elusloodusest ja oleks väga tahtnud seal rohkem aega veeta. See projekt oli minu esimene samm professionaalses karjääris loodusfotograafina, seega see püsib mul meeles.

Kes või mis annab teile inspiratsiooni?

Inspiratsiooni saan oma isalt, kes on samuti fotograaf. Ta on aidanud arendada ja kujundada minu karjääri. Kui ma olin noor poiss, veetsin ma koos isaga palju aega metsas. Ta haris mind seal elavate erinevate metsloomade osas ja sisendas minusse sügavat austust looduse vastu. See austus on vanemaks saades ainult suuremaks kasvanud. Mu isa õpetas mind jäädvustatavaid loomi ning nende kombeid ja isikupära tundma õppima. See on viis, kuidas saavutada parim võimalik pilt ilma nende elu häirimata. 

Mis on teie lemmik Nikoni toode ja miks?

Nikon D5 sobib suurepäraselt metsloomade pildistamiseks. Sellel on kiirem kaadrikiirus kui varasematel mudelitel, suurepärane ISO-vahemik ja vaiksem katiku vabastusrežiim, mis on metsloomade nende loomulikus keskkonnas pildistamisel äärmiselt oluline. Samuti meeldib mulle suuri objektiive kasutada. NIKKOR 600 mm f/4E FL ED VR ja NIKKOR 800 mm f/5.6E FL ED VR on fantastiline ulatus, võimaldades teil objektidest ilma neid häirimata detailseid fotosid teha.

Millist komplekti kasutate järgmistel kuudel kõige rohkem?

Ma kasutan peamiselt kaamerat Nikon D5 ja Nikon D500. Mulle meeldib töötada Nikon D500-ga selle kergekaalulise korpuse, vaikse katiku vabastuse ja 4K videovõimaluste tõttu.

Ma loodan, et saan oma NIKKOR 800 mm objektiivi kasutada ka tulevasel reisil Tiibetisse, kus ma soovin jäädvustada lumeleopardi, kurikuulsalt arglikku ja eraklikku looma.

Mida arvate oma uuest rollist Nikoni Euroopa saadikuna?

Olen elevil ja mul on au olla üks Nikoni Euroopa saadikutest. Ma loodan, et oma piltide kaudu saan ma jagada looduse ja metsloomade ilu nendega, kes ehk ei hinda seda nii palju, kui võiksid seda teha. Mul on alati olnud tugev side Nikoniga, mis sai alguse minu esimesest kaamerast. Minu jaoks on suurepärane võimalus tugevdada seda ühendust ja arendada edasi minu suhet Nikoni meeskonnaga kogu maailmas.

Mis on teie nõuanne loodusfotograafiks pürgijatele?

Professionaalseks fotograafiks saamine ei ole kindlasti lihtne. Kui soovite astuda järgmise sammu, on oluline mitte alla anda. Kui soovite seda väga, siis saavutate selle. Loodusfotograafias on oluline olla entusiastlik ja kannatlik. Loodus on ettearvamatu ja peate olema valmis selleks, et asjad ei lähe nii, nagu plaanitud. Kuid kõige olulisem on see, et oleksite lugupidav, tunneksite loomi, nende käitumist ja kombeid ning iialgi ei häiriks neid.