Nikon Imaging | Eesti | Europe

Tundke oma objekte

Tundke loomi, keda pildistate – nende kombeid ja isikupära. Lähenemine objektile võib olla erinev olenevalt näiteks sellest, kas jäädvustate lindu, kui see püüab saaki, või jäädvustate mööda lendavat lindu. Veetke aega looduses, tehke uurimistööd ja olge kannatlikud. Sügavam pildistatavate metsloomade mõistmine tagab, et te ei jää nendest ideaalsetest hetkedest kunagi ilma.

Olge lugupidav

Loodusfotograafias on teatud kirjutamata reeglid, kuid võtmeks on austus. Hoidke distantsi, olge ettevaatlikud ja võtke kalkuleeritud riske. Alati on hea mõte vältida paaritumishooaega ning mitte kunagi minna ema ja tema lapse vahele.

Sulanduge keskkonda

On oluline metsloomi mitte häirida, seega vaiksema katikurežiimiga kaamera kasutamine on määrava tähtsusega. See võimaldab teil keskkonda sulanduda ja teha loomadest nende loomulikus keskkonnas orgaanilisi pilte.

Kasutage loomulikku keskkonna eeliseid

Päike on üks kõige kasulikumaid tööriistu, seega kasutage seda. Minu lemmikaeg pildistamiseks on päeva algus ja lõpp, mida loodusfotograafid nimetavad „kuldseks tunniks” – periood pisut pärast päikesetõusu või pisut enne päikeseloojangut. See ühtib sageli loomade suurenenud aktiivsusega, seega saate kindlasti suurepärase jäädvustuse.

Ärge kiirustage

Loodus võib olla ennustamatu ja see pole sageli teile meelepärane. Loodusfotograafiaga on seotud hulgaliselt vedamist. Võite olla teinud eeltööd, kuid kui looma ei ole seal, kus arvasite ta olevat, ei saa teda pildistada. Ärge laske sel end heidutada. Peatuge ja mõelge oma plaan üle, töötage sellega, millega täna on võimalik, või tulge tagasi ja proovige järgmisel päeval uuesti.

Valige oma komplekt hoolikalt

Valige objektiivid hoolikalt. Mõelge, kui lähedale peate objektile minema. Mida pikem on fookuskaugus, seda lähemale saate minna. Võtke kaasa mitu objektiivi, kuna te ei tea kunagi, milline objektiiv töötab ootamatul hetkel kõige paremini.