Nikon Imaging | Eesti | Europe

Kaosest läbitungimine

Tokyo „Kaosest läbitungimine“ NIKKOR universaalsete suumobjektiivide abil

Alates neoontuledest üleujutatud ööelust kuni ainulaadse tasakaaluga traditsioonide ja modernsuse vahel – jalustrabava linnamaastikuga Tokyo on reisifotograafide paradiis.

See on samuti ka maailma suurima linna ja Nikoni sünnikodu, seega tegi Nikon Poola reisifotograafile Lukasz Palkale ettepaneku jäädvustada linna põhiolemus, tungida läbi kaootilise linnapildi, et seada fookusesse võtmeelemendid, mis muudavad Tokyo nii eriliseks. 

Vaadake, kuidas NIKKOR universaalsed suumobjektiivid võimaldasid Lukasz´il eraldada tormilises keskkonnas momente ja jäädvustada iseloomulikke hetki keset Jaapani pealinna kaost.

Lukasz Palka kommenteeris oma kogemust: „Reisifotograafina otsin ma vastupidavaid ja mitmekülgseid vahendeid, mis tagavad, et saan jäädvustada hulga erinevaid kaadreid vaid ühe kaamera korpuse ja objektiiviga. Tokyo pakub tohutul hulgal potentsiaalseid kaadreid ja kõik neli objektiivi, mida ma sellel sessioonil kasutasin, võimaldasid mul tungida läbi selles imetlusväärses linnas valitseva kaose ja eraldada võtmeelemendid, mis muudavad paiga nii eriliseks. Selle tulemusena sündinud pildid peegeldavad minu kirge anda inimestele sellesse ikoonilisse metropoli sissevaade erinevast vaatevinklist.“

Lukasz kasutas pildistamiseks D5, D500 ja D7500 kaameraid ning järgmisi NIKKOR universaalseid suumobjektiive:

AF-S DX NIKKOR 18-300mm f/3.5-6.3G ED VR: see lihtsalt kaasavõetav objektiiv sobib neile, kes soovivad reisida kerge pagasiga, kuid ei soovi teha järeleandmisi pildikvaliteedis. Stabiliseerimissüsteem tagab, et objektiiv võimaldab teha selge pildi ka siis, kui pildistatakse kaamerat käes hoides ja telefoto vahemikus.

AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR: standard suumobjektiiv igale piiratud eelarvega FX-formaadis pildistajale, mis pakub suurt mitmekülgsust ja jõudlust ka kõrge eraldusvõimega kaamerate puhul. Sellel kompaktsel objektiivil on pidev f/4 ava, paindlik 24–120 mm fookuskaugus ning selle nanokristallkate vähendab oluliselt varikujutiste ja helkluse efekte.

AF-S NIKKOR 28-300mm f/3.5-5.6G ED VR: see on ülivõimas FX-formaadiga suumobjektiiv, mille suumivahemik ulatub hõlpsasti lainurgast telefotoni. Ideaalne, kui oled avastamas võõrast linna ja sul on fotokotis ruumi ainult ühe objektiivi jaoks.

AF-S NIKKOR 80-400mm f/4.5-5.6G ED VR: see objektiiv katab väga laia fookusulatuse, mis on ideaalne maastikupiltide puhul. Sellel objektiivil on Nikoni stabiliseerimissüsteem, mis võimaldab käest pildistamisel teha selgeid pilte kuni neli korda aeglasema säriajaga.