Nikon Imaging | Eesti | Europe

19-11-2015

NIKON ELAVDAB IGAPÄEVAELU, MUUTES AUTOPARKLAD LUMMAVATEKS STSEENIDEKS.

Amsterdam, Holland, 19. november 2015 – Nikon aitab fotograafidel ületada ‘vemödalen’-frustratsiooni, mis tekib, kui proovitakse jäädvustada midagi suurepärast, samal ajal kui eksisteerib juba tuhandeid täpselt ühesuguseid pilte. Nikon teeb seda „igapäevaelu elavdades”, muutes tavaliselt igavaks peetavate objektide pildistamist.

Inspireerimaks fotograafe nägema loomingulist potentsiaali isegi kõige igapäevasemates objektides, kutsus Nikon kokku neli professionaalset fotograafi kogu maailmast, et muuta tavalised autoparklad Nikon D750-ga sensatsioonilisteks stseenideks. Need professionaalid näitavad, kuidas õige seadme ja mentaliteedi ning oskustega saavad fotograafid luua näiliselt kõige igavamatest keskkondadest visuaalselt muljetavaldavaid pilte.

„Üks kõige loomingulisemaid ülesandeid, millega fotograafid silmitsi seisavad, on piltide jäädvustamine nii, et nende tööd erineks teistest sarnastest juba olemasolevatest piltidest,” selgitab Adrien Barakat, üks neljast projekti kaasatud fotograafist. „On lihtne keskenduda traditsioonilisematele võtetele, kuid tõeliselt loominguline fotograaf suudab igas keskkonnas oma lähenemisviisi leida. Oleme näidanud, et on võimalik muuta igapäevased kohad millekski muljetavaldavaks, võttes aega objektiga tutvumiseks ja võtete õigesti ettevalmistamiseks.”

Juan Jerez: Nikon D750, AF-S 24-70mm f/2.8E ED VR

Aaron Pegg: Nikon D750, AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED

Iga fotograaf valiti tema tunnustatud võime tõttu leida ilu asjades, millel on piiratud tavapärane esteetiline väärtus. Resümee individuaalsed tõlgendused hõlmavad Alastair Philip Wiperi jäädvustusi Taani öistest inimtühjadest autoparklatest, mis rajanevad kinemaatilistel konnotatsioonidel, ja Aaron Peggi baleriini kujutavat dünaamilist portreed, mis julgustavad nägema kogu asukoha viitejooni ja haihtumispunkte. Šveitsi fotograaf Adrien Barakat uuris teooriat, et kõik on objektid ja igal objektil on rütm, illustreerides erinevaid viise, kuidas ühte autoparklat saab täiustada selle loomulikku anonüümsust ja tüpoloogiat kasutades. Prantsusmaal elav Juan Jerez mängis valguse ja ootamatute objektide olemasoluga, näitamaks, kuidas pildi ilu ei olene objektist, vaid sellest, kuidas objekti esitatakse.

„Nikon andis mulle ülesande inspireerida teisi fotograafe nihutama nende loomingulisuse piire, parandades samal ajal nende fotograafiaoskusi,” ütleb Juan Jerez. „Minu jaoks oli see võimalus näidata, kuidas loomingulise silma ja tehnilise kogemuse kooslus võib tuua esile ilu kohtades, mida paljud peavad tähtsusetuks, ja nendeks ei ole ainult autoparklad.”

Alastair Philip Wiper: Nikon D750, AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8E ED VR

Adrien Barakat: Nikon D750, PC-E NIKKOR 24mm f/3.5D ED

Nikon liitus Alastair Philip Wiperiga tema Kopenhaagenis toimuvatel võtetel, et heita pilk kaamera taha ja uurida tema suhtumist sellesse projekti. Seda videot saate vaadata järgmise lingi kaudu: https://youtu.be/a5FMiPf3W90

Nikon kutsus kõiki Euroopa fotograafe järgima nende nelja fotograafi eeskuju, jagades värskelt inspireeritud fotosid sildi ##ElavdaIgapäevaElu kaudu.

Projekti käigus kasutasid fotograafid järgmisi Nikoni seadmeid: 

- Nikon D750
- PC-E NIKKOR 24mm f/3.5D ED
- AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED
- AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8E ED VR

Fotograafide kohta

Alastair Philip Wiper: Alastair on inglise fotograaf ja kirjanik, kes elab Kopenhaagenis. Asjad, mida inimesed loovad ja ehitavad, hämmastavad teda ja ta läheneb oma jäädvustatavatele objektidele antropoloogiliselt, otsides infrastruktuurist ettekavatsematut ilu.

Juan Jerez: Juan on Pariisis töötav hispaania arhitekt ja fotograaf. Ta spetsialiseerub selliste piltide loomisele, mis räägivad mingi loo; töötades mitte sõnade, vaid valguse, varjude ja kujunditega, et näidata teistsugust maailma nägemise viisi.

Aaron Pegg: Aaron on New Yorgis elav fotograaf, kes alustas 2013. aasta novembris oma kodulinnas tühjade jaamade pildistamist. Instagrami pildid inspireerisid teda võtma kaamera ja näitama jaamu nende „kõige tooremal kujul”, jäädvustades nende ilu edasiandmiseks viitejooni, teravussügavust ja sümmeetriat.

Adrien Barakat: Adrien on Šveitsi arhitekt ja fotograaf. Tema arhitektuuritaust on võimaldanud tal oma objektide esteetiliste väärtuste ja tugevuste väljendamiseks arendada erakordselt kriitilist silma, head ruumitunnetust ja oskust pöörata tähelepanu detailidele.