Nikon Imaging | Eesti | Europe

05-01-2016

Õige valgus Nikon toob turule raadio teel juhitava kiirvälgu SB-5000

Amsterdam, Holland, 5. jaanuar 2016. Nikoni professionaalsete välklampide austusväärsesse valikusse lisandub täiesti uus SB-5000. See väle Nikoni kiirvälk on esimene, mis kasutab raadio teel juhtimist, ja maailma esimene kompaktne välguseade, millele on jahutussüsteem sisse ehitatud.*

Raskete võtteoludega toimetulekuks loodud SB-5000 on täiuslik valik profifotograafidele, kes soovivad kaamerasiseste ja -väliste seadmete keerukal komplekteerimisel paindlikkust. Tänu juhtmevabale raadiojuhtimisele pole enam vaja põhi- ja alamseadme vahel otsevaadet ning eredas päikesevalguses pildistamine on töökindlam. Nikoni uus sisseehitatud jahutussüsteem võimaldab välgu täisvõimsusel teha rohkem kui 100 kiirvõtet. Kerge ja kompaktse korpuse ning selgete juhtelementidega uus kiirvälk pakub erakordset valgustusvõimsust nii välisoludes kui ka stuudios.

Juhtimine nõudlikes oludes

Kiire ja töökindel SB-5000 annab fotograafidele võimaluse tulla toime veelgi enamate valgustusülesannetega. SB-5000 on kas osana täiustatud juhtmevaba valgustuse seadistusest raadio teel juhitav või otsenähtavate optiliste signaalide abil tavapäraselt juhitav, mis tähendab, et vanemaid kiirvälke saab mitme välguga pildistamisel endiselt kasutada. Kui seade on ühendatud kaamera korpusega, võimaldab ühtse välklambi juhtimise funktsioon juhtida seadet SB-5000 kaamera menüüst või arvutist, kus töötab Camera Control Pro 2 tarkvara. Peale selle võimaldab uus jahutussüsteem kompaktsel välguseadmel teha 120 võtet 5-sekundilise intervalliga või 84 võtet 3-sekundilise intervalliga, ilma et seade üle kuumeneks. Termiline kaitse on parem kui kunagi varem.

Lisafunktsioonid

• Tehnilised põhiandmed: SB-5000 pakub juhtnumbrit 34,5, laia FX-formaadis suumivahemikku 24–200 mm (14 mm koos sisseehitatud laipaneeliga) ja kolme valgustusmustrit.
• Kompaktne konstruktsioon, selge juhtimine: kompaktvälgu korpus kaalub vaid 420 g. Juhtpaneel on selge ja teabeekraan hästiloetav. Välklambi pead saab kallutada kuni 7° alla ja kuni 90° üles ning pöörata horisontaalselt 180° vasakule ja paremale.
• Tarvikud: sisseehitatud laipaneel ja peegeldikaart ning kaasasolev hajutamiskuppel avardavad koos Nikoni valikuliste värvifiltritega veelgi teie loomevabadust.

Zurab Kiknadze, Nikon Europe’i objektiivide, tarvikute ja tarkvara tootejuht ütles:
„Nikon on alati olnud fotograafia loovvalgustussüsteemide esirinnas, tõestades jätkuvalt oma väärtust töökindluse, mitmekülgsuse ja kogu süsteemi integreeritavuse osas. Raadio teel juhtimise kasutuselevõtt tagab, et uus SB-5000 tuleb toime ka levinud probleemidega, nagu otsenähtavuse takistused ja ere päikesevalgus. Tänu uuele jahutussüsteemile, mille toel saab teha järjest rohkem võtteid ja välistada ebavajalikud katkestused, on SB-5000 erakordselt hästi juhitav. Tegemist on põneva mitmeotstarbelise välguseadmega professionaalidele, kes nõuavad alati suurt jõudlust.”

* SB-5000 saab alates 1. detsembrist 2015 uhkeldada maailma esimese sisseehitatud jahutussüsteemiga kinnitatavat tüüpi kompaktsete välguseadmete seas.