Nikon Imaging | Eesti | Europe

27-07-2016

Vahetatava objektiiviga kaameratele toodetud NIKKORI objektiivide arv jõudis 100 miljonini

Amsterdam, Holland 27. juuli 2016: Nikon Corporationil on hea meel teatada, et 2016. aasta juuni keskel jõudis Nikoni vahetatavate objektiividega kaameratele mõeldud NIKKORI objektiivide¹ kogutoodang 100 miljonini.

Nikoni objektiivide kaubamärgi NIKKOR ajalugu algas 1932. aastal, kui Nikon (tollal Nippon Kogaku K.K.) registreeris NIKKORI kaubamärgi, millele järgnes 1933. aastal aerofotoobjektiiv nimega Aero-Nikkor. Aastal 1959 tõi Nikon turule kaamera Nikon F ja oma esimesed NIKKORI objektiivid Nikoni ühe objektiiviga peegelkaameratele, sealhulgas objektiivi Nikkor-S Auto 5 cm f/2.

Nimi NIKKOR saadi nimele Nikko r-tähe lisamisega (mis oli tol ajal objektiividele nime andmisel tavaline), mis oli Nippon Kogaku K.K. latiniseeritud lühend. Nippon Kogaku K.K. oli ettevõtte asutamisel kasutatud algne nimi.

Nikoni NIKKORI objektiivide seeriasse kuulub praegu üle 90 erineva objektiivi, kaasa arvatud fikseeritud fookuskaugusega ülilainurk- ja supertelefotoobjektiivid, kalasilmobjektiivid, suumobjektiivid, mikroobjektiivid ning PC-E objektiivid, mis toetavad mitmesuguseid rakendusi, ja peale selle veel 1 NIKKORI objektiivid ning vahetatava objektiiviga täiustatud kaamerad.

Nikon on kasutanud F-kinnitust peegelobjektiividega kaamerate ja vahetatavate objektiivide jaoks alates 1959. aastast, mil kaamera Nikon F turule toodi. F-kinnitus on ajaloo jooksul hõlmanud vastava aja kõrgtehnoloogiat nagu ava juhtimine ja automaatne teravustamine. See suundumus jätkub ka praegu, toetades viimaseid digitaalkaameraid ja objektiive.

Nikon teeb jätkuvalt tööd ka optilise jõudluse hindamise uurimis- ja arendustegevuse vallas. 2013. aastal hakkas Nikon arendama ja juurutama seadet OPTIA², mis mõõdab kõikvõimalikke moonutuse vorme³, mis tekivad fotoobjektiivides, ning ka spetsiaalset pildisimulaatorit, mida kasutatakse koos OPTIA-ga. Pilditöötlus (tarkvara) võimaldab disainimise ajal töötlust, mis on võrdväärne objektiividega tehtud fotodega. Niisiis saab objektiive arendada, kontrollides paremini nii eraldusvõimet kui ka laiaulatuslikke objektiiviomadusi, nagu hägusus (tuntud kui „bokeh”), tekstuuri jäljendamine ja sügavustaju.

Üks neist objektiividest, mis kasutab OPTIA-t, on uus AF-S NIKKOR 105mm f/1.4E ED. See objektiiv kasutab kolmemõõtmelist loomutruud (suurepäraste reproduktsiooni omaduste) disainiideed, mis sisaldab kolmemõõtmeliste objektide loomulikumat reprodutseerimist kahemõõtmelisel fotol. See annab fotodele loomulikuma sügavuse ja sellel jääb peamine objekt muljetavaldavalt kaunis, väljendades samas kaunist bokeh-efekti, mis muutub järk-järgult, kui kaugus teravustamisasendist suureneb.

Nikon käivitas globaalse saidi www.nikkor.com, et jagada lummavat NIKKORI sisu, nagu foto- ja videogaleriid töödest, mis on tehtud NIKKORI objektiividega, intervjuud objektiivide loojatega ja palju muud.


¹ Vahetatavad objektiivid Nikoni ühe objektiiviga peegelkaameratele ja Nikon 1 vahetatava objektiiviga täiustatud kaameratele
² Optilise jõudluse ja kujutise täielik analüsaator
³ Moonutus tekib, kui valgus objekti ühest punktist ei koondu pärast edastamist läbi optilise süsteemi ühte punkti, mis põhjustab laialivalgumise või hägususe. Moonutus võib põhjustada ka selle, et objekti kujutis moodustub objektist erineva kujuga.