Nikon Imaging | Eesti | Europe

30-06-2017

Nikoni saadik Vincent Munier pildistab ohustatud lumeleopardi

5000 m kõrgust, –35 °C temperatuur ja geopoliitiline ebastabiilsus alistati Tiibeti loodusime näitamiseks

5000 m kõrgust, –35 °C temperatuur ja geopoliitiline ebastabiilsus alistati Tiibeti loodusime näitamiseks

Amsterdam, Holland, 30. juuni 2017 – Nikoni Euroopa saadik ja loodusfotograaf Vincent Munier lõpetas ambitsioonika projekti dokumenteerida Tiibeti ohustatuimaid loomi. Püüdes fotografeerida seda üpris tundmatut ja uurimata piirkonda, liikus Vincent suurtes kõrgustes, külmades tingimustes ja rasketel maastikel, varustatuna telgi, soojade riiete, kaameratega Nikon D5 ja D500 ning NIKKORI objektiividega.

Jäädvustades mitmesuguseid loomi (muu hulgas jakk, Tiibeti gasell ja antiloop, Tiibeti liivarebane ning manul), oli Vincenti peaeesmärk dokumenteerida üldtuntult häbelikku ja eraklikku lumeleopardi – kliimamuutuse tõttu väljasuremisohus looma.

Inimese ja looduse vahelise lõhe kaotamine

Tiibet on koht, kuhu on keeruline juurde pääseda, seda nii geopoliitilises mõttes kui ka suure kõrguse tõttu praktiliselt küljelt. Kohalikust tiibetlasest giidi abiga pääses Vincent ligi selle piirkonna nii mõnelegi kaugeimale ja puutumatule alale, jõudes kuni 5000 meetri kõrgusele.

„Mind ajendas uudishimu ja seiklusjanu, seega pakkusid Tiibeti ilmaolud ja haruldane loomastik suurepärast väljakutset,” kommenteerib Munier. „Kui tegutsed nii karmides tingimustes, peab sul kindlasti olema kaasas parim kaamera ja objektiiv, et ükski hetk ei jääks talletamata. Olen kasutanud Nikoni varustust juba 12. eluaastast alates. Sellel reisil oli mul tarvis oma lemmikkaamera Nikon D5 töökindlust ja Nikon D500 portatiivsust. Samuti olid hädavajalikud objektiivid AF-S NIKKOR 800mm f/5.6E FL ED VR ja AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR, millega sain teha kvaliteetseid võtteid kaugemalt.”

Teadlikkuse tõstmine looduse tabamatuimast kiskjast

Kahtlustuste järgi on looduses elavate lumeleopardide arv vähenenud kahekümne aastaga¹ vähemalt 20%. Looduskaitsjad on lumeleopardi kui juba ohustatud liigi tuleviku pärast hakanud rohkem muret tundma pärast Tiibeti platool sama elupaika jagava tavalise leopardi² kohta filmitud materjali valmimist.

Vincent pidi Tiibetit külastama kolm korda, enne kui märkas lumeleopardi. Maskeeringu ja ettevaatliku loomuse tõttu on neid raske märgata ning nende asukohta välja selgitada. Sellel kolmandal reisil otsustas Vincent jääda kaheks päevaks pojaga emaslooma lähedale, kasutades nende ühise jahipidamise jäädvustamiseks valitud kaamerakorpuse ja objektiivide kombinatsioone.

„Meil on loodusega kummaline suhe – meie vahel on suisa kuristik,” jätkab Munier. „Projektidega töötamisel tahan selle lõhe sulgemiseks minna äärmustesse. See pole lihtne ning maastik, ilmastik ja isegi loomad kohutavad mind sageli. Aga inimesed peavad siiski mõistma, et nad pole maailma isandad. Hindan väga võimalust minna tihtipeale loodusse tagasi ilma koduste mugavusteta, kogedes samu tingimusi nagu need loomad.”

Nikoni Euroopa saadikute programm

Nikoni Euroopa saadikute programm hõlmab andekaid ja mõjukaid visuaalkunstnikke, kes kasutavad valdkonna uusimaid tehnoloogiaid ning sotsiaalsete trendide teadlikkust praeguse ajajärgu kujutamiseks. Nikon andis Vincentile võimaluse oma unistuste fotoprojekti realiseerimiseks tema ülemaailmse tuntuse põhjal teedrajava loodusfotograafina.

Lisateavet Vincenti projekti kohta leiate tema spetsiaalselt projektilehelt.

Komplekt

Vincent kasutas projekti käigus järgmist varustust:

• AF-S NIKKOR 800mm f/5.6E FL ED VR 
• AF-S NIKKOR 24-120mm f/4G ED VR 
• AF-S NIKKOR 70-200mm f/2.8E FL ED VR 
• D5 
• D500

Teave Vincenti kohta

Vincent Munier on spetsialiseerunud looma- ja loodusfotograafiale. Prantsusmaal Vosgesi piirkonnas sündinud Vincenti fotograafiahuvi sai alguse 12. eluaastal ja ta kulutas suure osa oma noorpõlvest kodulähedastes metsades loomade pildistamiseks. Vincent on esimene fotograaf, kes on saanud kolm korda järjest BBC aasta loodusfotograafi auhinna Erik Hosking Award. Tema pilte on eksponeeritud kunstigaleriides ja avaldatud rahvusvahelistes mõjukates ajakirjades.

Kõigi piltide autoriõigus © Vincent Munier.


¹https://www.wwf.org.uk/wildlife/snow-leopards
²http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-38610862