Nikon Imaging | Eesti | Europe

06-07-2017

Selgusid fotovõistluse Nikon Photo Contest 2016–2017 võitjad

Amsterdam, Holland, 6. juuli 2017: Nikonil on hea meel avalikustada fotovõistluse Nikon Photo Contest 2016–2017 võitjad. Nikon Photo Contest on üks maailma olulisematest rahvusvahelistest fotovõistlustest ja seda on peetud alates aastast 1969. Sel aastal tutvustati Nikoni 100. sünnipäeva tähistamiseks erilist 100. aastapäeva auhinda teemaga „Celebration” („Pidu”).

21 511 fotograafi 170 riigist ja piirkonnast esitasid kokku 76 356 tööd, mis on võistluse raames uus rekord riikide ning piirkondade, kust tööd esitati, arvu poolest.

Võistluse Nikon Photo Contest 2016–2017 võitjad

Nikon 100th Anniversary Prize (Nikoni 100. aastapäeva auhind): Greeting to the Sun (Tervitus päikesele)

Annamaria Bruni (Itaalia)

Grand Prize (peaauhind): 休 (Break Time (Vaheaeg))

Yuanyuan Tian (Hiina)

Award for the Most Popular Entry (kõige populaarsema töö auhind): Disappearing fishing method (Hääbuv kalastamismeetod), autor Moken

Dorte Verner (USA)

Žürii koosnes rahvusvahelisest eri tegevusvaldkondade professionaalide paneelist, mille eesotsas oli maailmakuulus graafiline kujundaja ja kunstiline juht Neville Brody, kes ütles kokkuvõtteks: „Tööd erinesid tohutult oma teemade ning huvialade poolest: mõned olid lõbusad ja vaatluslikud, ent suurem osa olid poliitilised või pakkusid maailma kohta filosoofilist kommentaari. Võitjad näitavad tasakaalu kunstilise silma ja võime vahel lugu rääkida. Ülemaailmseid muresid ja probleeme on tabatud lihtsa reaalsusega – pildid aitavad meil paremini oma olemust mõista ning paljastavad suuremaid tõdesid selle maailma kohta, milles elame.”

Peale ühe Nikoni 100. aastapäeva auhinna (Nikon 100th Anniversary Prize) võitja ja ühe peaauhinna (Grand Prize) võitja valimise kahe ülejäänud kategooria tööde seast autasustas žürii igat kategooriat ning formaati esimese, teise ja kolmanda kohaga (üksik foto/fotolugu/video). Samuti valisid võistluses osalejad kõige populaarsema töö auhinna (Award for the Most Popular Entry) saaja.

Kõiki võidufotosid ja üksikasju saab näha võistluse Nikon Photo Contest 2016–2017 veebisaidil.