Nikon Imaging | Eesti | Europe

04-10-2017

Tänavaelu läbi objektiivi

Nikon annab asjaarmastajatest tänavafotograafide innustamiseks välja uue Barcelonas jäädvustatud fotoseeria.

Amsterdam, Holland, 4. oktoober 2017 – Nikon annab täna välja eksklusiivse fotoseeria, mille autor on Hispaania fotograaf Ibai Acevedo, kellele anti ülesanne pildistada ühe päeva jooksul viie NIKKORI fikseeritud fookuskaugusega objektiiviga viit erinevat asukohta oma kodulinnas Barcelonas.

Barcelona linnamaastik on ainulaadne kooslus kaunitest randadest, modernsest arhitektuurist ja gootipärasest minevikust. Fotoseeria rabavatele piltidele on jäädvustatud Barcelonetas, Sagrada Famķlia, La Rambla, Gooti kvartal ja Tibidabo. Iga asukoha jäädvustamiseks valiti konkreetne fikseeritud fookuskaugusega objektiiv, et näidata, kuidas saab tavalisest tänavafotograafiast erakordne.

Ibai Acevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED

Ibai Acevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G

Ibai jäädvustas pildiseeria kaameraga Nikon D750 ja järgmiste NIKKORI fikseeritud fookuskaugusega objektiividega.
- AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED: lainurga ja madala teravussügavuse tõttu oli see objektiiv täiuslik valik Barcelona kuulsa ranna jäädvustamiseks. Objektiiv võimaldas Ibail Barcelonetase eripära ja õhkkonda moonutusteta tabada, jäädvustades teravaid pilte isegi eredas valguses.
- AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G: objektiiv suudab jäädvustada ühtlasi nii madala teravussügavusega kui ka laiu nurki ja on samas tõhus kehvades valgusoludes. Ibai demonstreerib seda järves peegelduvast kuulsast Sagrada Famķlia kirikust jäädvustatud võttega, mida võib pidada maaliks.
- AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G: see oli täiuslik objektiiv La Rambla tunglevatest rahvamassidest kauni võtte jäädvustamiseks. Objektiivi ava pakub erakordset teravussügavust, mis loob suurepärase tekstuuri ja hägustab pildi tagaosa.
- AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G: tegemist on täiusliku portreeobjektiiviga, mis jäädvustab ka väiksemaid detaile. See võimaldab saavutada sujuvat bokeh-efekti, mis suunab vaataja pilgu pildi objektile. Gooti kvartalis pandi need funktsioonid proovile.
- AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G: objektiivi vähese valguse funktsioonid kohanduvad hõlpsasti muutuvate valgustingimustega, mistõttu sobis see kõige paremini nii Tibidabo päikeseloojangu kui ka kiriku jäädvustamiseks.

Ibai Acevedo kommenteeris oma kogemust järgmiselt: „Minu jaoks seisneb tänavafotograafia riski võtmises ja püüdes jäädvustada midagi ebatavalist või mööduvat. Hoian kogu aeg silmad lahti ja püüan alati ära kasutada kõik tekkivad võimalused. Väga oluline on improviseerimisvõime – lõppude lõpuks seisneb pildistamise ilu selles, kui jäädvustatakse midagi sellele hetkele ainuomast. Mitmesugused elemendid, näiteks muutuvad valgus- ja ilmastikutingimused, pakuvad fotograafidele lõputuid väljakutseid ja võimalusi, kuid vaatamata õigele kohale ja loomingulisele kompositsioonile on teie võimalused ilma õige objektiivita siiski piiratud.”

Ibai Acevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G

Ibai Acevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G

Ibai Acevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

Ibai Acevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

Video

Vaadake nendest kasulikest videotest, kuidas Ibai oma kodulinnas Barcelonas tegutseb ja kuidas kasutada NIKKORI fikseeritud fookuskaugusega objektiive.http://bit.ly/nikon_ltal