Nikon Imaging | Eesti | Europe

01-04-2018

NIKONI JA NOORI 2018. AASTA REPORTAAŽI JA ÕPPEPROGRAMMIDE KOOSTÖÖ

Amserdam, Holland, 1. aprill 2018: Amsterdam, Holland, 1. aprill 2018 – Nikon ja NOOR teevad 2018. aastal taas koostööd, et toetada Amsterdami dokumentaalfotograafide kollektiivi jutustamist vajavate lugude edastamisel. Nikon varustab pikaajalisi NOORI projekte, mis toovad ülemaailmsed mured tähelepanu keskpunkti, kaamerate ja objektiividega. Koostöö võimaldab sellest kogemusest osa saada ka edasipüüdlikel dokumentaalfotograafidel, kes tulevad üle Euroopa kokku Nikon-NOORI akadeemia koolitusele.

Nikoni toetatud NOORI rühmaprojektide hulka kuulub „Kliimamuutus“ (Climate Change), mis käsitleb keskkonnamuutuste ja meretaseme tõusu tõttu tekkivaid probleeme kahes peatükis – „Tagajärjed“ (Consequences) ja „Lahendused“ (Solutions). Nende rühmaprojekt „Tänapäeva orjus” (Modern Day Slavery) uurib inimkaubandust ja ülemaailmset orjakaubandust, mis kestab tänase päevani edasi.

Nikon-NOORI akadeemia alustab oma 2018. aasta hooaega Poolas, Rootsis ja Belgias toimuvate kevadkoolitustega. Ülejäänud kuupäevad avaldatakse aasta jooksul. Igas asukohas võetakse õppeprogrammi vastu 15 osalejat, kes teevad oma portfooliote täiustamiseks tihedat koostööd professionaalsete fotoajakirjanikega. Osalejatele antakse nõu, kuidas parandada pildijärjestust ja visuaalset jutuvestmist, ning nad õpivad olulisi oskusi, mis on abiks välitingimustes töötamisel ja oma lugude müümisel. NOORI juhendajad jagavad üle maailma omandatud kogemusi sotsiaalsete muutuste, konflikti ja keskkonnaküsimuste alal. Nikon toetab akadeemiat ja tagab, et osavõtt oleks kõigile osalejatele tasuta, julgustades andekaid noori dokumentaalfotograafe ning aidates nende karjääri edenemisele kaasa.

Michel du Croix, Nikoni klientide kasutuskogemuse osakonna tegevjuht Euroopas ütles:

„Nikon on uhke oma panuse üle, mis tänu koostööle NOORIGA aitab jäädvustada olulisi probleeme ja inspireerida uut fotograafide põlvkonda Nikon-NOORI akadeemia kaudu. Soovime fotograafiakogukonnale omalt poolt midagi tagasi anda ja oleme seetõttu pühendunud mõjuvate ja mõtlema ärgitavate reportaažide tegemisele, aga ka arenevatele fotoajakirjanikele tööalaste teadmiste jagamisele.”

Lisateabe saamiseks vt:

http://noorimages.com/announcing-the-2018-nikon-noor-academy-masterclasses/