Nikon Imaging | Eesti | Europe

30-04-2018

Suurbritannia tuntud kunstiline fotograaf David Yarrow kuulutati Nikoni uueks Euroopa saadikuks

Amsterdam, Holland, 30. aprill 2018 – Nikon Europe B.V. teatab uhkusega, et maailmakuulus fotograaf David Yarrow ühineb Euroopa saadikuna Nikoni lugupeetud fotograafide seltskonnaga.

Jarrow’ tundeid äratavad ja sügavad fotod, mis kajastavad elu planeedil Maa, tõmbavad järjest rohkem ligi nii fotograafe, kunstikogujaid kui ka -tarbijaid. Tema kuulsusrikkalt suuri mustvalgeid fotosid eksponeeritakse paljudes väljapaistvates galeriides ja muuseumides üle maailma, edendades unikaalset fotostiili, tänu millele on ta jõudnud loodusfotograafide seas maailmas esirinda.

Yarrow on Nikoni tooteid kasutanud juba viimased 33 aastat: alates karjääri algusaegadest, mil ta jäädvustas ajalehe The Times fotograafina 1986. aastal maailmameistrivõistluste finaali ajal Diego Maradonast tuntuima foto, kuni lähiaastateni, mil temast on saanud üks enim müüdud kunstilistest fotograafidest maailmas. Davidil oli hiljuti oluline osa toote D850 turule tulekul.

Veelgi olulisem on asjaolu, et Yarrow’ töö esindab tema kirge inimeste ja looduse vastu, mida ta soovib kajastada Nikoni Euroopa saadiku eriprojektis, mille pildistamiseks viibib ta praegu Amboselis, Keenias.

David Yarrow ise arvab järgmist: „Minu fotograafikarjäär on olnud ebatavaline ja ma ei ole lasknud end ühe keskse „teema” või „pädevusvaldkonnaga” kammitseda. Sellest hoolimata leian fotograafia kaudu enda jaoks lunastust ja pääseteed, võimalust uurida maailma kaugeid paiku ja jäädvustada ekstreemseid keskkondi ning haruldasi loomaliike, kes nendes kohtades elavad.

Nikoni kaamerad ja NIKKOR-i objektiivid on minu elus olulist rolli mänginud. Need on ajapikku üha esteetilisemaks ja ergonoomseks muutunud ning ma ei tea ühtegi teist tootemarki, mis mõistaks sama hästi nii professionaalsete fotograafide kui ka amatööride vajadusi. Fotograafia on meie põlvkonna kunstivorm ja loodan, et minu töö Nikoni Euroopa saadikuna julgustab ja innustab inimesi vähem mobiiltelefone ning rohkem oma silmi kasutama. Selles minu töö seisnebki.”

Nikoni Euroopa saadikute programm

Programm Nikoni Euroopa saadikud hõlmab andekaid ja mõjukaid visuaalkunstnikke, kes kasutavad teadlikult valdkonna uusimaid tehnoloogiaid ning sotsiaaltrende, et esindada praegust ajajärku. Võttes arvesse tema ülemaailmset tuntust fotograafina, on Nikon saadikuprogrammi raames esitanud Davidile väljakutse teha teoks oma unistuste fotoprojekt.

Lisateavet Davidi ja tema varasemate tööde kohta leiate Nikoni veebisaidilt.  

Davidist

David Yarrow sündis 1966. aastal Glasgow’s Šotimaal. Ta alustas fotograafiaga varakult ja jäädvustas juba 20-aastaselt ajalehe The Times fotograafina maailmameistrivõistluste finaali Mehhiko pealinnas. Tollel päeval tegi David kuulsa foto, millel Diego Maradona hoiab käes maailmakarikat; pärast seda hakati teda kutsuma olümpiamänge ja arvukaid spordiüritusi pildistama. Alles aastaid hiljem sai talle selgeks, et tõeliselt hästi tunneb ta end loodust dokumenteerides, ning tema tundeid äratavad ja sügavad fotod, mis kajastavad elu planeedil Maa, on talle teeninud suure kunstikogujate järgijaskonna. Aastal 2018 on David enim müüdud kunstiliste fotograafide seas maailmas kindlalt esirinnas.

Kõik pildid on kaitstud autoriõigusega © David Yarrow