Nikon Imaging | Eesti | Europe

30-05-2018

2018. aasta pulmafotograafia trendid avalikustatud

Nikon avaldas pulmafotograafia stiilialbumi, mis avalikustab trendide ennustused tippfotograafidelt ja mõjutajatelt üle kogu Euroopa

Amsterdam, Holland, 30, mai 2018: pärast Nikoni Euroopa pulmakollektiivi moodustamist aastal 2017 avaldas Nikon oma esimese pulmafotograafia stiilialbumi – illustreeritud teejuhi klassikaliste, praeguste ja tulevaste trendide kohta – mida on ennustanud Nikoni tipp-pulmafotograafid ja mõjutajad üle kogu Euroopa.

Omaenda portfooliost inspireerituna ja aastatepikkuse kogemuse baasil on kollektiiv aastaks 2018 ennustanud kolme uut pulmafotograafia trendi, mis usutavasti muutuvad järgnevate aastate jooksul üha nähtavamaks. Kuigi „kuldsel tunnil” pildistamine ja „ajakirjastiil” jäävad alati klassikaks, ennustab kollektiiv kolme domineerivat trendi, mis saavad sel hooajal ja edaspidi üha nähtavamaks.

„Moestiil”, Ross Harvey, kaamera D750 ja objektiiv AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

„Lihtsus”, Nadia Meli, kaamera D750 ja objektiiv AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

Moestiil

Kõrgmoe ajakirjadest ja pulmakleitide moest inspireerituna ennustab kollektiiv, et üha enam paare hakkavad oma fotodesse tugevamat stiili tooma. Kui pruut kannab kõrgmoest kantud kleiti, soovib ta ka kõrgmoe stiilis fotosid – eemaldudes varasemalt populaarsetest traditsioonilisematest lavastatud fotodest.

Lihtsus

Keskendudes liiga paljudele detailidele või kasutades ülemääraselt pulmarekvisiite, on mõned fotostiilid olnud liialdatud, ning kollektiiv ennustab, et see toob kaasa trendi täieliku „nullimise”. Kollektiiv ennustab, et aastal 2018 keskenduvad mõned paarid taas põhilisele, suunates põhitähelepanu ajatutele fotodele, mis rõhutavad ning kiirgavad lihtsust, puhtust ja silmatorkamatust.

Ainult professionaalid

Ajal, mil suhtlusvõrgud on igapäevaelu lahutamatuks osaks, on kollektiiv märganud, et mõned paarid paluvad külalistel tseremoonia ajal pilte mitte teha ja jagada. Seoses sellega nähakse veelgi suuremat toetumist professionaalsele pulmafotograafiale, mis võimaldab fotograafil hõlpsalt ja loomulikumalt iga hetke ja emotsiooni jäädvustada – ning külalised saavad pakkuda oma täielikku ning segamatut tähelepanu.

„Ainult professionaalid”, Chloé Lapeyssonnie, kaamera D750 ja objektiiv AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED

„Lihtsus”, Simona Smrčková ja Kamil Saliba, kaamera D750 ja objektiiv AF-S NIKKOR 85mm f/1.8G

Nikoni Euroopa pulmakollektiivi stiilialbum on illustreeritud silmapaistvate piltidega reaalsetest pulmadest, mis on kõik jäädvustatud Nikoni kaamera ja NIKKORi objektiividega. Lisaks tulevikutrendidele jagas kollektiiv ka koos klientidega kogetud klassikalisi ning praegusi lemmiktrende, sealhulgas „loov välgu kasutamine”, „kontrastne valgus” ja „reportaažistiil”.

Pildid on kombineeritud praktiliste vihjete ja nõuannetega nii alustavatele kui kogenud pulmafotograafidele, aitamaks pildistiile taasluua.

Prantsuse pulmafotograaf Chloé Lapeyssonnie kommenteeris oma osalemist Nikoni Euroopa pulmakollektiivi stiilialbumis: „Olen aastate vältel osalenud sadades pulmades ja kogenud vahetult pulmafotograafia pidevat arengut. Loodan, et koostöös Nikoniga tuvastatud trendid inspireerivad fotograafe endale jätkuvalt väljakutseid esitama ning uusi pildistamisviise leidma, ning samuti näitavad alustavatele fotograafidele, kui paljudel erinevatel viisidel saab pulmi jäädvustada. Oli rõõm teha koostööd teiste Nikoni fotograafide ja mõjutajatega ning tuua kõik meie kogemused ja õppetunnid kokku.”

Internetis saadaoleva stiilialbumi võib leida Nikon Europe'i veebisaidilt: pulmafotograafia stiilialbum ning lisateavet Nikoni Euroopa pulmafotograafide kollektiivi kohta leiate siit.

Stiilialbumis esindatud Nikoni varustus:

Kaamerakorpused
• D850
• D750

Objektiivid
• AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G
• AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G
• AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED
• AF-S NIKKOR 28mm f/1.8G
• AF-S NIKKOR 85mm f/1.8G
• AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED

Välklamp
• Kiirvälk SB-700