Nikon Imaging | Eesti | Europe

23-08-2018

Nikon tutvustab uut Z-kinnituse süsteemi ja toob turule kaks täiskaadriga peeglita kaamerat – Z 7 ja Z 6

Amsterdam, Holland, 23. august 2018: Nikonil on hea meel teatada Nikoni FX-formaadis täiskaadriga peeglita kaamerate Z 7 ja Z 6 ning NIKKORI Z-süsteemi objektiivide väljaandmisest, millel on uus suurema läbimõõduga kinnitus.

Üksikasjalikumat teavet NIKKORI Z-süsteemi objektiivide kohta leiab siit.

Uus peeglita Nikoni Z-kinnitusega süsteem

Z-kinnituse süsteem koosneb peeglita kaameratest, millel on uus suurema läbimõõduga kinnitus, ja ühilduvatest NIKKORI objektiividest ja lisatarvikutest. Süsteem töötati välja, püüeldes optilise jõudluse uue taseme suunas. Sellel on Nikonile omane kvaliteet, suurepärane pildindustehnoloogia, kasutatavus ja usaldusäärsus – kõik digitaalsetelt üheobjektiivilistelt peegelkaameratelt üle võetud uuendused.

Uue Z-kinnituse süsteemi keskmeks on uus suurema läbimõõduga kinnitus, mis avab uusi võimalusi objektiivide kujunduseks ja loomingulisuseks. Z-kinnituse süsteem pakub erinevaid võimsaid objektiive*, sealhulgas Nikoni ajaloo kiireimat f/0,95 objektiivi. Lisaks võimaldab uus kinnitusadapter ühilduvust NIKKORI F-kinnitusega objektiividega, pakkudes fotograafidele suuremat valikut.

„Z” sümboliseerib silda uude peatükki. Nikon Z esindab Nikoni püüdlust suurepärase toimivuse poole. See esindab võimaluste ümber mõtestamist ja fotograafidele vahendite pakkumist, et püüelda loovuse suunas.

Nikon suurendab peeglita kaamerate väärtust, hoides oma traditsioonilist kvaliteedi, reageerides sama ajal pildindustehnoloogia arengule. Pakkudes fotograafidele ergutavaid uusi tooteid, hoiab Nikon oma liidripositsiooni fotograafias.

* Koos vahetatavate objektiividega Nikoni üheobjektiiviliste peegelkaamerate ja vahetatava objektiiviga täiustatud kaamerate seas

Z 7 ja Z 6 toodete ülevaade

Z 7 ja Z 6 on varustatud uue tagantvalgustatud täiskaadriga Nikoni FX-formaadis CMOS anduriga koos sisseehitatud fookustasandi faasi tabamise automaatse teravustamisega ja uusima pilditöötlusprotsessoriga EXPEED 6.

Z 7 omab 45,7 efektiivset megapikslit ja toetab standardset tundlikkuse vahemikku ISO 64–25 600. Kombineerituna NIKKORI Z-süsteemi objektiividega saavutab kaamera muljetavaldava teravuse taseme ja detailsuse kuni pildi servadeni välja.

Z 6 on universaalne FX-formaadi kaamera efektiivsete pikslite arvuga 24,5 megapikslit ja toetab mitmeid ISO 100–51 200 standardseid tundlikkusi. Hea toimivusega suurel tundlikkusel ja täiskaadriga 4K UHD-video salvestamisel täispikslite andmeedastusega vastab Z 6 erinevatele nõudlustele, nagu hämaras ümbruses pildistamine ja videote salvestamine.

Z 7 ja Z 6 põhifunktsioonid

1. Varustatud uue tagantvalgustusega Nikoni FX-formaadis CMOS-anduriga koos fookustasandi faasi tabamise automaatse teravustamisega.

Fookustasandi faasi tabamise automaatse teravustamisega punktidega tagantvalgustatud CMOS-andurit kasutatakse nii Z 7 kui ka Z 6-ga. Z 7 omab efektiivset pikslite arvu 45,7 megapikslit ja toetab standardtundlikkuste vahemikku ISO 64–25600 (samuti on võimalik vähendamine ISO 32 ekvivalendini ja suurendamine ISO 102 400 ekvivalendini). Z 6 omab efektiivset pikslite arvu 24,5 megapikslit ja toetab laia valikut standardtundlikkus alates ISO 100–51 200 (lisaks vähendamine ISO 50 ekvivalendini ja suurendamine ISO 204 800 ekvivalendini).

2. Hübriidne automaatse teravustamise süsteem pildialast ligikaudu 90% katvate fookuspunktidega

Z 7 omab 493 ja Z 6 273 fookuspunkti*, võimaldades katta umbes 90% pildialast nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt. See hübriidse automaatse teravustamise süsteem kasutab FX-formaadi anduritele optimeeritud algoritme, et teravustamisel automaatselt vahetada fookustasandi faasi tabamise automaatse teravustamise ja kontrastitajuga automaatse teravustamise vahel. NIKKORI Z-seeria objektiivide kasutamine suurendab automatse teravustamise täpsust veelgi nii liikumatute piltide kui ka videote joaks.

 * FX (36 × 24) pildi ala ja ühe punkti automaatne teravustamine lubatud.

3. Uus pilditöötlusprotsessor EXPEED 6 teravate ja selgete piltide tegemiseks ning uuteks funktsioonideks, mis toetavad loovat väljendusviisi

Z 7 ja Z 6 on varustatud uue pilditöötlusprotsessoriga EXPEED 6. NIKKORI Z-seeria ja NIKKORI F-kinnituse objektiivide suurepärase lahutusvõime tulemuseks on veelgi teravamad objektid. Samuti on müra efektiivselt vähendatud.

Peale selle on Picture Controli teravuse parameetritele lisatud keskmise kauguse teravdamise valik. Olemasolevate teravduse ja selguse parameetrite kõrval võimaldab see valik kasutajatel muuta erinevaid tekstuure ekraanil teravamaks või pehmemaks nii liikumatutel piltidel kui ka videotel*. Kaamerad pakuvad loova Picture Controli jaoks lisaks 20 valikut, toetades loomingulist väljendusvõimet. Efekti tase on reguleeritav nullist sajani.

* Keskmise taseme teravduse reguleerimine on võimalik ainult „kõrge kvaliteediga” video sättel.

4. Elektrooniline pildiotsija, mis kasutab Nikoni suurepärast optilist ja pilditöötluse tehnoloogiat, et pakkuda selget ja loomulikku vaadet

Z 7 ja Z 6 kaamerates kasutusel olevat elektroonilist pildiotsijat on optiliste pildiotsijatega võrreldes mugav ja lihtne kasutada. Mõlemad kaamerad on varustatud elektrilise pildiotsijaga, millel kasutatakse ligikaudu 3690-kilopunktilist OLED-paneeli. Elektriline pildiotsija omab kaadri teravussügavust ja suurendust, mis on vastavalt 100% ja 0,8-kordne, ning ligikaudu 37,0° diagonaalset vaatenurka. See põhineb Nikoni suurepärasel optilisel ja pilditöötluse tehnoloogial, võimaldades selget ja mugavat optiliste pildiotsijatega võrreldavat vaadet vähenenud moonutuse ja minimaalse silmade väsimisega isegi pikkadel võtetel. Pealegi on okulaari kaitse ava kaetud fluorkattega, mis efektiivselt tõrjub mustust. Peale selle on elektroonilises pildiotsijas võimalik kuvada menüü <i>, võimaldades kasutajatel kiiresti vaadata ja muuta erinevaid pildistamise sätteid, sealhulgas ISO-tundlikkust, automaatse teravustamise ala režiimi ja Picture Controli, kõike seda läbi pildiotsija vaatamise ajal.

5. Nikoni ainulaadne ergonoomiline disain, mis võimaldab intuitiivset kasutamist

Z 7 ja Z 6 on pärinud suurepärase kasutatavuse, mille Nikon on välja töötanud aastatepikkuse kaamerate arendamise käigus. Korpused on kompaktsed, kuid sisaldavad kindlat ja kergesti hoitavat pidet, ning nuppe, nagu näiteks alamvalija, automaatse teravustamise sisselülitamisnupp ja särikompensatsiooni nupp, mis on kõik kiiret ja lihtsat kasutamist silmas pidades paigutatud. Lisaks sellele on kaamera peale paigutatud näidik, kus saab kuvada teavet sätete kohta, sarnaselt digitaalsete peegelkaamerate tippmudelitele.

6. Videofunktsioonid, nagu 10-bitine N-logi, mis võimaldab laia dünaamilist vahemikku, ja ajakoodimine, mis vastab professionaali vajadustele.

Z 7 ja Z 6 toetavad mitte ainult täiskaadris 4K UHD (3840 × 2160)/30p videote salvestamist FX-põhist videovormingut kasutades, vaid ka täis-HD/120p videote salvestamist. Täispikslilist andmete väljalugemist kasutades on võimalikud teravamad 4K UHD-videod.*¹ Peale selle on 4K UHD ja täis-HD-videote salvestamisel võimalik kasutada funktsiooni Active D-Lighting, elektroonilist stabiliseerimist ja fookuse korrektsiooni. Nikoni originaalset N-logi on võimalik kasutada ka 10-bitise*² HDMI-väljundiga. Kaamerad kasutavad laiaulatuslikku värvisügavust ja 12 peatusega 1300% dünaamilist vahemikku, et salvestada*³ helendite ja varjude põhjal suurt hulka tooniteavet veelgi efektiivsemaks värviüleminekuks. Ajakoodi tugi muudab video ja heli sünkroonimise mitme seadmega filmitud materjaliga lihtsamaks. Peale selle on NIKKORI Z-seeria objektiividele sisse ehitatud funktsioonide reguleerimisrõngast võimalik kasutada, et reguleerida vaikselt ja sujuvalt sätteid, nagu ava ja särikompensatsioon.

*¹ V.a FX-põhine videoformaat Z 7 jaoks.
*² 4K UHD-videote salvestamine koos 10-bitise väljundiga kaamera mälukaardile ei ole võimalik.
*³ Pole saadaval aegluubis filmimisel.

7. NIkoni esimene*¹ kaamerasisene stabiliseerimine koos ligikaudu 5,0 sammu*² efektiivsusega

Z 7 ja Z 6 on varustatud kaamerasisese stabiliseerimisega. Stabiliseerimise seade tagab liikumise kompenseerimise mööda viit telge. Stabiliseerimise toime on võrdne säriaja lühenemisega ligikaudu 5,0 sammu võrra*¹. Koos kinnitusadapteriga FTZ (müüakse eraldi)*³ on seda funktsiooni võimalik efektiivselt kasutada NIKKORI F-seeria objektiividega, sealhulgas nendega, millel ei ole stabiliseerimise funktsiooni.

*¹ Vahetatavate objektiividega kaamerate seas.
*² Mõõdetud CIPA standardite kohaselt (kasutades objektiivi NIKKOR Z 24–70mm f/4 S telefoto suumiasendis).
*³ NIKKORI F-kinnitusega objektiivide kasutamisel saavutatud kompensatsiooni tase ei ole sama kõrge kui NIKKORI Z-seeria objektiive kasutades.

8. Muud omadused

• Nikoni digitaalsetelt üheobjektiivilistelt peegelkaameratelt päritud operatsioonisüsteem võimaldab nuppude ja lülitite intuitiivset kasutamist
• Nikon D850-le sarnane tugevuse ja kestvuse tase koos tolmu- ja pritsmekindlusega, mida pakutakse kompaktses korpuses.
• 8,0-sentimeetrine 3,2-tolline ligikaudu 2100-kilopunktine puutetundlik kallutusmehhanismiga LCD-ekraan
• Hääletu pildistamine kõrvaldab katiku vabastamisest põhjustatud värina ja müra. Uus esiletõstmisega piltide virnastamise funktsioon*¹ võimaldab kasutajal pärast fookuse nihutamisega pildistamist kinnitada õiged sätted. Fookuse korrektsiooni tehnoloogiat kasutades simuleeritud ühevärviline pilt teeb järele seda, kuidas teravussügavus näeb välja pärast seda, kui kõik pildid on redigeerimise tarkvaras*² kombineeritud mitmikfotoks.
• Suurel kiirusel pidev pildistamine (pikaajaline)*³ ligikaudu 9 kaadrit sekundis (Z 7) ja 12 kaadrit sekundis (Z 6) jäädvustab kiire liikumise
• Intervalltaimeriga pildistamine, mis muudab võimalikuks 8K (Z 7) intervallvideo loomise*².
• Laiendatud madalas valguses mõõtmisulatus*⁴ võimaldab kasutajatel automaatset säritust kasutades tabada lihtsalt stseene, nagu üleminekut päikeseloojangust tähistaevale
• Sisseehitatud Wi-Fi® otseseks ühenduseks nutiseadmega, kasutades rakendust SnapBridge
• Sisseehitatud Wi-Fi® muudab võimalikuks piltide ja videote arvutisse edastamise
• Olemasolevate digitaalse üheobjektiivilise peegelkaamera lisaseadmete tugi, nagu WT-7 juhtmevaba saatja (saadaval eraldi), et edastada pilte ja videoid suurel kiirusel üle juhtmega või juhtmevaba LAN-i, ja raadio teel juhitav täiustatud juhtmevaba valgustus, mis muudab võimalikuks mitme välklambiga pildistamise

*¹ Saab kinnitada ainult selle kaameraga, millega tehti fookuse nihutamine.
*² Vajalik on kolmanda osapoole tarkvara.
*³ Pidev H (pikaajaline) 12-bitises RAW-, JPEG- või TIFF-vormingus
*⁴ Intervalltaimeriga pildistamine või intervallvideo salvestamine koos lubatud hääletu pildistamise ja särituse silumisega.

Akukomplekti MB-N10 arendamine

Akukomplekt MB-N10, mida praegu arendatakse hoidmaks kahte EN-EL15b liitium-ioonakut tõstab efektiivselt tehtavate kaadrite arvu ja/või pikendab video salvestusaega ligikaudu 1,8 korda. See võimaldab samal tasemel tolmu- ja pritsmekindlust kui Z 7 ja Z 6 ning toetab USB laadimist, kasutades vahelduvvooluvõrgust laadimise adapterit EH-7P.

Teave selle toote väljalaske kohta avalikustatakse hilisemal kuupäeval.

Kaubamärgid (ettevõtted, tooted, teenused jne) on vastavate omanike kaubamärgid või registreeritud kaubamärgid.