Nikon Imaging | Eesti | Europe

06-09-2018

Nikon tutvustab messil photokina 2018 oma täiskaadriga peeglita süsteemi

Asukohaga Halle 2.2 messiboksi päevakorras on uued kaamerad, objektiivid ja tööstusharu tunnustatud kõnelejad.

Amsterdam, Holland, 6. september 2018: Nikon valmistub taas mängima peaosa Kölnis toimuval maailma suurimal fotograafiafestivalil photokina. Külastajatel on vahetu juurdepääs kõige uuematele toodetele, sh saab vaadata värskelt välja kuulutatud täiskaadriga Nikoni FX-formaadis peeglita kaamerat, millel on Z-kinnitus, objektiivid ja objektiivi kinnitusadapter.

Nikoni Halle 2.2 asukohaga boksi külastajad saavad samuti katsetada laia valikut Nikoni professionaalseid digitaalseid üheobjektiivilisi peegelkaameratooteid, sh auhinnatud FX-formaadis Nikon D850, mille ISO vahemik ulatusega 64–25600 ja 45,7 MP teravus tagavad parima kombinatsiooni eraldusvõimest, kiirusest ja valgustundlikkusest. Samuti on tutvumiseks ja katsetamiseks olemas lai valik Nikoni kaameraid ja NIKKOR objektiive, nagu nt hiljuti tutvustatud algtaseme D3500 ja megasuumiga COOLPIX P1000 ning samuti suure jõudlusega super-telefoto AF-S NIKKOR 500mm f/5.6E PF ED VR ja AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC1.4 FL ED objektiivid – esimesed telefoto objektiivid NIKKOR tootevalikus, millel on sisseehitatud 1,4-kordne telekonverter.

Ühtlasi on Nikoni boksis kohal mõned valdkonna parimad fotograafid, kes räägivad oma kogemustest Nikoni varustusega pildistamisel. Nikoni Euroopa saadik ja tunnustatud fotokunstnik David Yarrow räägib oma mõtlemapanevatest ja endassehaaravatest fotodest, mis käsitlevad elu maal, ja keerukast teekonnast, mida ta sellise ainulaadse stiili saavutamiseks on pidanud läbima. Teine Euroopa saadik, Itaalia päritolu pulmafotograaf Nadia Meli räägib oma kogemustest Z-kinnitussüsteemi kasutamisel ja selle ühilduvusest nii uute kui olemasolevate NIKKOR objektiividega. Selle aasta silmapaistvasse esinejate valikusse kuuluvad Briti fotograaf ja linnafilmide tegija Rob Whitworth, tõusev täht Jamari Lior, auhinnatud fotograaf ja filmitegija Pep Bonet, Nikoni Põhjamaade saadik Frøydis Geithus ning spordi ja uudiste fotoajakirjanik Lukas Schulze.

Nikon Europe'i tootejuht Dirk Jasper kommenteerib: „Meie uus peeglita süsteem tähistab meie püüdlemist uue dimensiooni poole optilises jõudluses, eraldusvõime ja kvaliteedi piiride nihutamist ning uut võimaluste taset loojatele, kes teevad ettevalmistusi oma uueks projektiks. Nikonil on lahendus iga fotograafi jaoks ja osalejad saavad kogeda ning õppida tundma uut süsteemi ja meie muid valdkonna parimaid tooteid.

Ja lisaks kõigele tuleb sellel aastal kahtlemata seni parim photokina ja seda tänu tipptasemel kõnelejatele, kes jagavad Nikoni laval oma fotograafia-alaseid kogemusi, räägivad proovikividest ja annavad nõu.“

Photokina on üldsusele avatud ajavahemikus 26.–29. september 2018. Värskeimate uudiste, sisu ja kõnelejate ajakavaga tutvumiseks jälgige meid Twitteris: @NikonEurope. Liituge Twitteris vestlusega: #NikonPhotokina.