Nikon Imaging | Eesti | Europe

23.10.2018

2018.–2019. AASTA NIKON PHOTO CONTEST: OSALEMISE KUTSE

Amsterdam, Holland, 23. oktoober 2018 Nikonil on rõõm teatada, et konkursile Nikon Photo Contest 2018–2019 oodatakse töid alates 2018. aasta 18. oktoobrist kell 6.00 kuni 2019. aasta 31. jaanuarini kell 5.00 (kõik kuupäevad ja kellaajad on Kesk-Euroopa aja järgi).

Nikon Photo Contest on rahvusvaheline võistlus, mille eesmärk on anda nii elukutselistele fotograafidele kui ka amatööridele võimalus omavahel suhelda ja rikastada fotokunsti. Esimesest 1969. aastal toimunud võistlusest alates on enam kui 410 000 fotograafi esitanud üle 1 620 000 töö. Eelmise aasta 36. võistlus püstitas uusi rekordeid, kui veelgi enam fotograafe (21 511) rohkematest riikidest (170) saatis veelgi rohkem töid (76 356) kui kunagi varem.

Peakohtunikuks valiti taas Neville Brody
Nikon tervitab kunstilist juhti Neville Brodyt 2018.–2019. Aasta konkursi Nikon Photo Contest peakohtunikuna juba teist hooaega.

Brody elutöö on enam kui kolme kümnendi pikkune. Ta on kujundanud nii albumilehti kui ka ülemaailmsete äriettevõtete kaubamärke ning ta on mõjuvõimas paljude kunstnike ja fotograafide seas. Ta on valitud taas peakohtunikuks tänu tema võimele töötada mitmekülgse ja rahvusvahelise žüriiga ning ka tema populaarsusele eelmise aasta osalejate seas.

Neville Brody kommenteerib: „Olles 2016.–2017. aasta konkursi Nikon Photo Contest peakohtunik, oli see kogemus minu jaoks suurepärane ja inspireeriv. Osalevad tööd olid vapustavad ja kirg, millega kohtunikud tööde üle arutlesid, oli tõeliselt emotsionaalne. See kogemus oli seda kõike väärt ja ma soovin tänada kõiki osalejaid, kes eelmisel aastal oma tööd esitasid. Ma loodan selle aasta võistlusest veelgi kirglikumat ja inspireerivamat sündmust.“

Teised kohtunikud kuulutatakse välja nende määramisel. 

2018.–2019. aasta konkursi Nikon Photo Contest kategooriate ülevaade
37. konkursil Nikon Photo Contest on kolm kategooriat – Open (avatud), Next Generation (järgmine põlvkond) ja Short Film (lühifilm).

Avatud kategooria teema on „Change“ (Muutus). Suurte muutuste toimumise ajal elades (muutused töös, elustiilides ja kliimas) kutsub Nikon osalejaid üles väljendama neid muutusi, mida fotograafid maailmaga jagada soovivad.

Järgmise põlvkonna kategooria, milles osalevad kuni 25-aastased fotograafid, teema on ƒ„Identity“ (Identiteet)– Nikon soovib näha töösid, mis on omased nooremale põlvkonnale, kes alles otsivad iseennast.

Lühifilmi kategooria teema on „Hope“ (Lootus). Selle kategooria töödes soovib Nikon näha helget ja lootusandvat tulevikku.

Osalemissobilikkus &
Võistlus on mõeldud kõikidele professionaal- ja amatöörfotograafidele, olenemata vanusest, soost ja päritolust.

Täpsemat teavet kategooriate, osalemisreeglite, hindamisprotsessi ja auhindade kohta leiate meie veebilehelt: http://www.nikon-photocontest.com/en/   

2018.–2019. aasta konkursi Nikon Photo Contest võitjad kuulutatakse välja 2019. aasta augustis toimuval auhinnatseremoonial.