Nikon Imaging | Eesti | Europe

24-10-2018

Pulmafotograaf Nadia Meli kuulutati Nikoni uueks Euroopa saadikuks

Amsterdam, Holland, 24. oktoober 2018 – Ettevõttel Nikon Europe B.V. on suur au esitleda pulmafotograafi Nadia Meli Nikoni Euroopa saadikuna. Nadia ühineb Nikoni fotograafide kollektiiviga, kes kasutavad pühendunult uusimaid tehnoloogiaid ja teadlikkust sotsiaaltrendidest, et praegust ajajärku parimal viisil esindada.

Itaalias sündinud, Saksamaal üles kasvanud ja hetkel Inglismaal Brightonis elava Nadia teekond fotograafiani algas aastal 2010, kui pärast aastaid kestnud hobipildistamist palus sõber tal oma pulma professionaalselt jäädvustada. Alates sellest hetkest on tema pulmapildistamine kasvanud kiirelt täiskohaga karjääriks, mida määratleb tema enda stiil.

Stiil lähtub Nadia visioonist ja eesmärgist viia täide ühtekuuluvustunne. Naise suurimateks kirgedeks on inimesed ja nende lood ning ta eesmärgiks fotograafina on hetkede loomulik jäädvustamine, et äratada need ellu värskete, lihtsate, intiimsete ja organiseerimata piltidena.

Nadia on 2018. aastal jätkanud tööd pulmafotograafias ja korraldab lisaks pildistamisalaseid õpikodasid, mille eesmärgiks on aidata inimestel leida oma kunstiline hääl ja visioon, mitte kõigest töötlemisstiil.

Nadia Meli lausub:  “Minu pildistamist iseloomustavad neli sõna: rõõmus, tõeline, intiimne, elav. Tahan neid sõnu oma fotode kaudu edasi anda. Olen olnud Nikoni kasutaja pea kogu oma karjääri ning see tehnoloogia on aidanud mul areneda ja enda stiili luua. Olen nii uhke, et saan olla osa Euroopa saadikute programmist ja ühineda mõnede parimate fotograafidega.”

Selleaastasel photokina üritusel sai Nadia ühe esimese Euroopa fotograafina proovida hiljuti välja kuulutatud peeglita kaamerat Nikon Z 7 ning objektiive NIKKOR Z 35mm f/1.8 S ja NIKKOR Z 24-70mm f/4 S.

„Kasutasin Z 7 kaamerat ja sellega sobivaid objektiive selle aasta augustis mitmes pulmas, katsetades neid eri olukordades. Olgu sees, väljas, päise päeva ajal, hämaras või öisel ajal – hämmastav pildikvaliteet ja vähese valguse funktsioonid koos kerge korpuse ja hääletu katikuga tähendavad, et see süsteem on pulmafotograafi unistus. Ootan kannatamatult sellega katsetamise jätkamist.”

Nikoni Euroopa saadikute programm

Nikoni Euroopa saadikute programm  hõlmab andekaid ja mõjukaid visuaalkunstnikke, kes kasutavad valdkonna uusimaid tehnoloogiaid ning sotsiaalsete trendide teadlikkust praeguse ajajärgu kujutamiseks.

Lisateavet Nadia töö kohta leiate veebilehelt:Nadia Meli

Nadia Meli

Nadia Meli on Itaalias sündinud ja Saksamaal üles kasvanud fotograaf, kes on spetsialiseerunud intiimsetele pulmadele ja pagemiskohtadele kogu Euroopas. Ta on pildistanud sadu pulmi üle kogu maailma ning tema töid on avaldatud arvukates ajakirjades ja veebiblogides. Tänu ainulaadsele, loomulikule ja tõelise pildistamisstiilile on naisest saanud oma valdkonnas tunnustatud fotograaf. Nadia alustas 2015. aastal õpikodade ja veebikursustega, mis keskenduvad fotograafide isikliku visiooni arendamisele ja nende aitamisele oma kunstilise hääle ja stiili leidmisel.

Kõigi piltide autoriõigus © Nadia Meli