Nikon Imaging | Eesti | Europe

08-01-2019

MINGE PILDI SISSE UUE NIKKOR Z TÄISKAADRILISE ÜLILAINURK-SUUMOBJEKTIIVIGA

Amsterdam, Holland, 8. jaanuar 2019: Nikon lisab täna Nikon Z-seeria peeglita kaameratele mõeldud täiskaadriliste S-seeria objektiivide hulka NIKKOR Z 14–30mm f/4 S. Kompaktse ehituse ja lameda eesmise elemendiga sissetõmmatav ülilainurk-suumobjektiiv laiendab Nikon Z kasutavate fotograafide loomingulisi võimalusi. See on suurepärane fotodele ning veelgi parem video jaoks.

NIKKOR Z 14–30mm f/4 S on maailma esimene lameda eesmise elemendiga täiskaadriline ülilainurk-suumobjektiiv.¹ See ainulaadne konstruktsioon võimaldab kasutada 82 mm filtreid kohmakaid filtrihoidikuid vajamata. Fotograafidele avaneb parem kontroll ja suurem vabadus, olgu tegemist maastikupiltide, linnavaadete, siseruumide või video jäädvustamisega.

Kompaktne ehitus, sissetõmmatava objektiivi mehhanism ja põhjalik ilmastikukindlus muudavad objektiivi reisimiseks sobivaks. NIKKOR Z uued optilised valemid ning objektiivi ja kaamera vaheline kiire andmeside vähendavad lainurkfotograafias tavapäraseid moonutusi. Teravus on erakordne. Püsiv f/4 ava võimaldab filmimisel hõlpsalt eredast õuest hämarasse tuppa liikuda.

Jordi Brinkman, Nikon Europe'i tootejuht, ütleb: „See NIKKOR Z ülilainurk-suum võimaldab Nikon Z omanikel kõikjal lummavaid fotosid ja videoid jäädvustada. Kompaktne ehitus võimaldab objektiivi ka väiksemasse kotti pista. Võimalus nii hõlpsalt filtreid kasutada on suurepärane viis jäädvustamist loomingulisemalt juhtida.”

Põhifunktsioonide kokkuvõte

Filtrite kasutamiseks valmis: maailma esimene täiskaadriline ülilainurkobjektiiv, mis toetab 82 mm filtreid¹ kohmakaid filtrihoidikuid vajamata.
NIKKOR Z: laia Nikoni Z-kinnituse jaoks loodud objektiiv suudab kogu kaadri ulatuses rohkem valgust jäädvustada.
S-seeria: uuel tasemel optiline konstruktsioon. Peegeldumisvastane nanokristallkate Sujuv, hääletu varieeruv fokuseerimissüsteem.
Kohandatav funktsioonide reguleerimisrõngas: kasutatav käsitsi teravustamiseks (vaikimisi), ava reguleerimiseks (suurepärane ava reguleerimiseks videosalvestusel) või särikompensatsiooni jaoks.
Sobib suurepäraselt filmimiseks: hääletu ava reguleerimine. Vähendatud on fookuskauguse muutumist teravustamisel ning fookuse nihkumist suumimisel.
Kompaktne ja kaitstud: tänu sissetõmmatava objektiivi mehhanismile võtab see täiskaadriline ülilainurk-suumobjektiiv kasutamisvälisel ajal minimaalselt ruumi. Põhjalik ilmastikukindlus kaitseb tolmu ja niiskuse eest.


¹ Seisuga 8. jaanuar 2019 saadaolevate digitaalkaamerate vahetatavate objektiivide hulgast.