Nikon Imaging | Eesti | Europe

16-05-2019

Nikon väljastab püsivara versiooni 2.0 Nikon Z 7 ja Nikon Z 6 jaoks

Uus püsivara toob teieni silmatuvastusega automaatse teravustamise, laiendab automaatse teravustamise tuvastamisvahemikku väheses valguses ja lisab automaatse särituse jälgimise kiire pideva pildistamise (laiendatud) režiimis.

Amsterdam, Holland, 16. mai 2019: Nikon teatas täna püsivara versiooni 2.0 väljastamisest, mis täiustab täiskaadriliste peeglita kaamerate Nikon Z 7 ja Nikon Z 6 suutlikkust.

Järgnevad versiooniuuenduses sisalduvad põhifunktsioonid laiendavad jätkuvalt visuaalse väljenduse võimalusi:

1. Silmatuvastusega automaatne teravustamine fotorežiimis 
2. Laiendatud automaatse teravustamise tuvastamisvahemik väheses valguses 
3. Automaatse särituse jälgimise lisamine kiire pideva pildistamise (laiendatud) režiimis

Püsivara versiooni 2.0 põhifunktsioonid

1. Silmatuvastusega automaatne teravustamine fotorežiimis
Uus silmatuvastusega automaatne teravustamine tuvastab ja teravustab automaatselt inimsilmad automaatala automaatse teravustamise (AF-S, AF-C) režiimis. Mitme inimese silmade tuvastamisel saab kasutada mitmikvalijat või alamvalijat, et valida silm, millele kaamera teravustab, isegi läbi elektroonilise pildiotsija vaadates. Pärast foto jäädvustamist saab hõlpsalt pildi fookust kontrollida, vajutades nuppu OK, et suurendada teravustamise sihtmärgiks olnud silma.

2. Laiendatud automaatse teravustamise tuvastamisvahemik väheses valguses
Uus püsivara võimaldab veelgi kiiremat automaatset teravustamist tumedate või vähese valgusega stseenide korral nii fotode kui video jäädvustamisel. See laiendab automaatse teravustamine tuvastusvahemikku* -1 EV-lt -2 EV-le kaameraga Z 7ja -2 EV-lt -3,5 EV-lekaameraga Z 6. Kui kaamera Z 6 väheses valguses automaatse teravustamise funktsioon on lubatud, laieneb saadaolev automaatse teravustamise tuvastamisvahemik väheses valguses** -4 EV-lt -6 EV-le, seega on automaatne teravustamine võimalik veelgi pimedamates oludes.

3. Automaatse särituse jälgimine kiire pideva pildistamise (laiendatud) režiimis
Varem lukustati säritus kiire pideva pildistamise korral valangu esimese võtte järgi. Püsivara versioon 2.0 lisab kiire pideva pildistamise (laiendatud) režiimis aga automaatse särituse jälgimise, võimaldades kaameratel jälgida säritust sarnaselt teravustamisega (automaatse teravustamise jälgimine). See tagab, et kõik kiire pideva pildistamise valanguga jäädvustatud pildid on mitte ainult fookuses, vaid ka optimaalse säritusega, isegi kui stseeni eredus valangu ajal muutub.

Uue püsivara saab (tasuta) alla laadida Nikoni allalaadimiskeskusest: https://downloadcenter.nikonimglib.com/

NOTES TO EDITORS
* Fotode jäädvustamisel AF-S režiimis, ISO 100, f/2,0 objektiiviga, temperatuuril 20 °C
**Automaatse teravustamise tuvastamisvahemik väheses valguses ei ületa kaameraga Z 7 -4 EV