Nikon Imaging | Eesti | Europe

27-08-2019

NIKON VÄLJASTAB SPETSIAALSE N-LOG-i 3D LUT-i JA ESITLEB KAAMERATE NIKON Z 7 JA Z 6 RAW-VORMINGUS VIDEOVÄLJUNDI TUGE

Amsterdam, Holland, 27. august 2019: Nikon tutvustab täna spetsiaalset LUT-i (teisendustabelit) N-Log videograafia jaoks, mis kuulub kaamerate Nikon Z 7 ja Z 6 funktsioonide hulka. Käesoleva aasta jooksul ilmub uus püsivara uuendus kaameratele Z 7 ja Z 6, mis toetab RAW-vormingus videoväljundit otse kaamerast. See püsivara võimaldab ProRes RAW videovormingus salvestust Ninja V 4K HDR-monitori/salvesti abil tootjalt ATOMOS, mis on Nikoni koostööpartner RAW-vormingus videoväljundi tehnoloogia arendamisel.

Selle püsivara väljaande abil saavad Nikon Z 7 ja Z 6 esimesteks tarbekaamerateks, mis toetavad RAW-vormingus videoväljundit, mis on praegu saadaval ainult professionaalsetes kinokaamerates. RAW-vormingus videofailid pakuvad kõige rikkalikumat teavet, nagu ka RAW-vormingus fotod. Tuues veelgi suurema paindlikkuse järeltöötluse värvikorrektuuri, paigutab RAW-vormingus videoväljundi tugi Nikoni peeglita kaamerad kindlalt samasse kategooriasse professionaalsete kinokaameratega ning teeb neist taskukohase valiku täismahulises filmitootmises. RAW-vormingus videoväljundi funktsioon nõuab täiendavat sisemist täiendust, mis tuleb lisatasu eest läbi viia kohalikus Nikoni teeninduskeskuses.

Spetsiaalne LUT Nikoni N-logi jaoks ühildub Rec. 709 värviruumiga. See on ühtlasi 3D LUT, mis võimaldab lisaks RGB-värvidele reguleerida ka eredust, küllastumist ja värvitooni. LUT sisaldab RGB-värviväärtuste eelseadistatud andmeid, mida kasutatakse videomaterjali välimuse muutmiseks järeltootmise värvikorrektuuris. Kaamerate Z 7 ja Z 6 N-Log-i HDMI-väljundist salvestamine on optimeeritud 10-bitiseks salvestuseks, tuues välja pildianduri täieliku dünaamilise ulatuse. See salvestab rikkaliku gradatsiooniteabe helendites ja varjudes, et võimaldada paindlikumat värvikorrektuuri.

LUT on tasuta allalaaditav kaamerate Nikon Z 6 ja Z 7 lehekülgedelt Nikoni allalaadimiskeskuses: https://downloadcenter.nikonimglib.com/.

- Pange tähele, et RAW-vormingus videoväljundi võimaldamiseks tuleb Nikoni ametlikus teeninduskeskuses muuta kaamera sisesätteid. Selle teenusega kaasneb kohalik tasu.