Nikon Imaging | Eesti | Europe

10-10-2019

NIKONI Z-SEERIASSE LISANDUSID DX-FORMAADIS PEEGLITA KAAMERA Z 50 JA ESIMESED NIKKOR Z DX-FORMAADIS OBJEKTIIVID

London, England, 10. oktoober 2019: Nikon tutvustab täna esimest Z-seeria DX-formaadis peeglita kaamerat Nikon Z 50 ja esimest kahte NIKKOR Z DX-formaadis suumobjektiivi, NIKKOR Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR ja NIKKOR Z DX 50-250mm f/4.5-6.3 VR. Suurepärase pildikvaliteediga täiesti uus Nikon Z 50 jäädvustab täiuslikult teravustatud fotosid ja rikkalike detailide, sügavuse ja värviga 4K videoid. Kombineerides Z 50 uute NIKKOR Z DX-formaadis objektiividega jäädvustab uus DX-formaadis peeglita süsteem imelisi pilte lainurgast telefotoni.

Suure 20,9 MP DX-formaadis pildianduriga varustatud Z 50 toob Nikoni peeglita süsteemi optilised eelised tugevasse, kompaktsesse DX-korpusse. Tunnustatud Nikon Z 7 ja Z 6 kaameratelt päritud funktsioonide hulgas on lai Nikoni Z-bajonet ja kiire, lai hübriidne automaatne teravustamissüsteem. Z 50-l on ka terav elektrooniline pildiotsija, kallutatav puuteekraan ja sügav käepide, mis võimaldab Nikoni hübriidkaameraid nii mugavalt käes hoida. Tänu arukale silmatuvastusega automaatsele teravustamisele sobib Z 50 suurepäraselt portreede pildistamiseks ja sarivõte kuni 11 kaadrit sekundis (koos automaatse teravustamise/automaatse säritusega) hoolitseb tegevuse jäädvustamise eest. Z 50 ühildub täielikult Nikoni kinnitusadapteriga FTZ, mis võimaldab kaameraga kasutada F-kinnitusega NIKKORi digitaalsete peegelkaamerate objektiive.¹

Mõlemad Z-kinnitusega DX-formaadis objektiivid on optimeeritud laia Nikoni Z-bajoneti suurepärase valguse kogumise võime jaoks. Need suumobjektiivid teravustavad kiiresti, vaikselt ja ühtlaselt, mistõttu need sobivad ühtviisi hästi nii video kui fotode jaoks. Mugavalt kaasaskantav NIKKOR Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR on „pannkook-suumobjektiiv”, mis katab kaunilt vahemiku lainurgast portreevaateni. NIKKOR Z DX 50-250mm f/4.5-6.3 VR on kompaktne telefoto-suumobjektiiv, mis võimaldab kadreerida ainulaadsetest portreedest kauge tegevuseni sujuva, stabiilse täpsusega.

Nikon Z 50 | 0,6 sek | f/5,6 16 mm | ISO 200 | NIKKOR Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR

Nikon Z 50 | 1/160 sek | f/6,3 250mm | ISO 400 | NIKKOR Z DX 50-250 mm f/4.5-6.3 VR

Robert Harmon, Nikon UK tootejuht ütleb: „Olgu teie kireks fotograafia või video, Nikoni uus peeglita süsteemi kaamera Z 50 pakub põnevat loovuse ja võimsuse kombinatsiooni. Lisaks uutele NIKKOR Z DX-formaadis objektiividele ühilduvad sujuvalt kõik Z-bajonetiga objektiivid. Ning kui teie kotis on F-bajonetiga objektiive ja tarvikuid, siis saate ka neid kasutada. Pole tähtis, kas olete Nikoni digitaalse peegelkaamera omanik või esmakordne Nikoni kasutaja, Nikoni DX-formaadis peeglita süsteem annab teile rohkelt arenguruumi.”

Nikon Z 50 ja NIKKOR Z DX objektiivid saavad olema üleriigiliselt saadaval 2019. aasta talvel.

Kaamera- ja objektiivikomplektid saavad saadaval olema hinnaga alates 1 099 eurost.

Nikon Z 50

Ülihea pildikvaliteet: lai Nikoni Z-kinnitus, suur 20,9 MP DX-formaadis (APS-C) CMOS-pildiandur ja kiire EXPEED 6 pildiprotsessor.
Terav kogu ulatuses: Hübriidne automaatne teravustamissüsteem. 209 pildianduril paiknevat automaatse teravustamise punkti katavad ligikaudu 90% kaadrist nii horisontaalselt kui vertikaalselt, mis tagab suurepärase servast servani teravuse.
Briljantne väheses valguses: lai ISO-vahemik 100–51200 ja hämaras automaatne teravustamine kuni -4 EV.
Arukas silmatuvastusega automaatne teravustamine: fokuseerib automaatselt pildistatava silmadele, olgu tegemist ühe näo või rahvahulgaga.
Kiire sarivõte: kuni 11 kaadrit sekundis koos automaatse teravustamise ja automaatse säritusega.
Hääletu kasutamine: Nikon Z 50 teravustab vaikselt ja sellel on hääletu pildistamise režiim.
4K videod: kasutajad saavad salvestada 4K / UHD-videot kaadrikiirusega 30p ja salvestada aegluubis videomaterjali täis-HD-s ilma kärpefaktori piiranguteta. 4K intervallvideo seeriaid saab luua kaameras.
Sujuv elektrooniline pildiotsija: üliteraval elektroonilisel pildiotsijal (2360 kilopunkti) saab kuvada loomulikku pilti, mis sarnaneb digitaalse peegelkaamera optilisele pildiotsijale. Või saate pilte kuvada nii, nagu need rakendatud sätete korral välja näevad.
Suur kallutatav puuteekraan: kõrge eraldusvõimega (1040 kilopunkti) LCD-ekraan nutitelefoni stiilis puutetundlike juhtelementidega. Video või autoportreede tegemiseks paindlikult üles või alla kallutatav.
Loomingulised efektid: 20 kaamerasisest efekti fotode ja videote jaoks. Efekti eelvaates saab selle intensiivsust reguleerida.
Hüpikvälguga DX-formaadis peeglita korpus: lihtne kaasas kanda ning tugeva magneesiumist üla- ja esiosaga.
Nikoni ergonoomika: sügav käepide mugavaks käsitsemiseks ja läbimõeldult paigutatud nupud, kettad ja puuteekraani juhtelemendid.
Lihtne digitaalse peegelkaamera stiilis menüüsüsteem: praegustele Nikoni digitaalse peegelkaamera omanikele koheselt tuttav ning esmakordsetele Nikoni kasutajatele hõlpsalt omandatav.
Kiired ühendused: Wi-Fi® ja Bluetooth® pluss Nikoni rakendus SnapBridge võimaldavad fotosid ja videoid jagamiseks või säilitamiseks hõlpsalt mistahes seadmesse saata.
Süsteem, mida armastada: ühildub kinnitusadapteriga FTZ ja Nikoni digitaalsete peegelkaamerate tarvikutega, sealhulgas kaamera kaugjuhtimispuldid, digitaalsete peegelkaamerate välklambid, mikrofonid ja palju muud.

NIKKOR Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR

Ülimalt kaasaskantav lainurk-suumobjektiiv: kiirelt teravustav objektiiv fookuskauguste vahemikuga lainurgast normaalini 16–50 mm (FX-formaadis / 35 mm ekvivalent: 24–75 mm).
Väikseim teravustamiskaugus kõigest 0,2 m: võimaldab teravustada väga lähedale.
Objektiivisisene stabiliseerimine: pildistage kuni 4,5 korda pikema säriajaga kui see muul moel võimalik on.² Jäädvustage selgemaid pilte väheses valguses või filmige stabiilset videomaterjali isegi kõndides.
Hääletu funktsioonide reguleerimisõngas: põhifunktsioonide reguleerimiseks, nagu käsitsi teravustamine, ava reguleerimine ja särikompensatsioon.
Objektiiv taskus: kaalub kõigest 135 grammi ja on sissetõmmatud asendis lame nagu pannkook.

NIKKOR Z DX 50-250mm f/4.5-6.3 VR

Kompaktne telefoto-suumobjektiiv: kiiresti teravustav objektiiv fookuskauguste vahemikuga normaalist telefotoni 50–250 mm (FX-formaadis / 35mm ekvivalent: 75–375 mm).
Väikseim teravustamiskaugus kõigest 0,5 m: võimaldab teravustada lähemale.
Objektiivisisene stabiliseerimine: pildistage kuni 5 korda pikema säriajaga kui see muul moel võimalik on.²
Hääletu funktsioonide reguleerimisõngas: põhifunktsioonide reguleerimiseks, nagu käsitsi teravustamine, ava reguleerimine ja särikompensatsioon.
Reisige kerge varustusega: Objektiiv on sissetõmmatud asendis ülikompaktne ja kaalub 405 grammi.

¹ Teie Nikoni Z-seeria kaameraga saab kasutada ligikaudu 360 F-kinnitusega NIKKORi objektiivi. NIKKORi objektiivide süsteemi kohta lisateabe saamiseks külastage Nikoni ametlikku veebisaiti.
² Põhineb CIPA standarditel.

LAHTIÜTLUSED
Bluetooth®-i sõnamärk ja logod on ettevõtte Bluetooth SIG, Inc. registreeritud kaubamärgid ning Nikon ja selle tütarettevõtted kasutavad neid märke litsentsi alusel.
Wi-Fi® ja Wi-Fi Certified embleemid on grupi Wi-Fi Alliance® registreeritud kaubamärgid.