Nikon Imaging | Eesti | Europe

02-09-2020

PARANDAGE OMA GOLFIMÄNGUTULEMUSI UUE COOLSHOT 40i GII LASERKAUGUSEMÕÕTJA ABIL

Amsterdam, Holland, 2. september 2020: Nikon tutvustas täna golfimängijatele mõeldud laserkaugusemõõtjat COOLSHOT 40i GII, mis on täiendus mudelile COOLSHOT 40i.

COOLSHOT 40i GII oluliselt suurem 7,5–1460 m mõõtmisulatus annab golfimängijatele eelise, et muuta lipuvardani jäänud vahekauguse mõõtmine lihtsamaks. LOCKED ON tehnoloogia pakub kindlust, et kuvatud näit märgib vahekaugust lipuvarda endani, mitte taustal asuvate objektideni.

Laserkaugusemõõtja on mõeldud kasutamiseks igapäevasel mängimisel ja ametlikel võistlustel, kuna COOLSHOT 40i GII-l on kaks mõõtmisrežiimi: golfi režiim (kaldele reguleeritud kaugus ja tegelik kaugus) ning tegeliku kauguse režiim (ainult tegelik kaugus). Lülitamine nende vahel on lihtne ja toimub vaid ühe nupulevajutusega. Turniiril mängimisel näevad kohtunikud selgelt, et tegeliku kauguse näidiku LED-tuli vilgub, mis annab märku, et tõusu/languse mõõtmine pole kasutusel.

Tavalisel mängimisel aitab golfi režiimi kaldele reguleeritud kauguse mõõtmine parandada jõudlust rajal, kus maastiku tõusud ja langused muudavad vahekauguse hindamise keeruliseks. HYPER READ tehnoloogia kuvab vahekauguse mõõdu umbes 0,3 sekundiga ning kompaktne ja kerge kere tagab kasutusmugavuse pikal golfirajal veedetud päeval.

Uus COOLSHOT 40i GII on ideaalne valik golfimängijatele, kes soovivad tõhustada oma mängu.

* Kui plaanite kasutada COOLSHOT-i kohalikul või ametlikul võistlusel, tutvuge kindlasti eelnevalt kohalike reeglitega.

Põhifunktsioonid

• Mõõtmisulatus: 7,5–1460 m
• LOCKED ON tehnoloogia*: LOCKED ON märk teavitab kasutajat vahekaugusest lähima sihtmärgini. Üksteisega kattuvate sihtmärkide kauguse mõõtmisel kuvatakse kõige lähema sihtmärgi kaugus pildiotsijas LOCKED ON märgiga. Nii on näiteks golfirajal selgelt näha, et mõõdetud on kaugus lipuvardani, kuigi taustal on ka puud.
• Kiire ja stabiilne mõõtmine olenemata sihtmärgi kaugusest — HYPER READ
• Kuvab mõõtmistulemuse umbes 0,3 sekundiga.
• Golfi režiimis kuvatakse kaldele reguleeritud kaugus (horisontaalne kaugus ± kõrgus), mis näitab, kui kaugele teil tuleb pall lüüa – see on väga praktiline tõusvatel ja langevatel golfiradadel — ID (incline/decline, tõusu/languse kompenseerimise) tehnoloogia.
• Kaks mõõtmistulemuse kuvamise režiimi: tegeliku kauguse režiim ja golfi režiim (kaldele reguleeritud kaugus ja tegelik kaugus). Kahe režiimi vahel lülitamine toimub lihtsalt, vaid ühe nupulevajutusega. Tegeliku kauguse režiimi tohib kasutada ametlikel golfivõistlustel ja golfi režiim kuvab juhise, kui kaugele palli lüüa.
• Tegeliku kauguse näidiku ülesanne on anda märku, et ID (incline/decline, tõusu/languse kompenseerimise) tehnoloogia pole kasutusel. Kui kasutatakse tegeliku kauguse režiimi, siis vilgub sisselülitatud seadme näidik roheliselt. ID (incline/decline, tõusu/languse kompenseerimise) tehnoloogia kasutamata jätmine paistab vaatlejatele lihtsalt silma.
• Rakendatud on esmase sihtmärgi prioriteedi režiim. Üksteisega kattuvate sihtmärkide kauguse mõõtmisel kuvatakse lähima sihtmärgi kaugus — see on kasulik golfimängimisel, kui golfiväljakul on tarvis mõõta vahekaugust lipuvardani ja taustale jäävad puud.
• Ühekordne või püsimõõterežiim (kuni 8 sekundit)
• Kvaliteetne, 6x suurenduse ja mitmekihilise kattega monokulaar tagab ereda ja selge kujutise.
• Vaatamist lihtsustav suur okulaar (18 mm).
• Suur silma kaugus okulaarist tagab selge vaatevälja ka prillikandjatele.
• Vihmakindel — JIS/IEC kaitseklassi 4 (IPX4) ekvivalent (Nikoni katsetingimustes).

*Üksikud mõõtmistulemused: Kui üksteisega kattuvate sihtmärkide kauguse mõõtmisel kuvatakse lähima sihtmärgi kaugus, süttib LOCKED ON märk.
*Püsimõõterežiim: Kui kuvatud näidud tähistavad lähimat sihtmärki, ilmub LOCKED ON märk.