Nikon Imaging | Eesti | Europe

22-02-2019

Nikon töötab välja uue püsivara oma täiskaadriga peeglita kaameratele Nikon Z 7 ja Nikon Z 6

Nikon jätkab kohandumist kasutajate muutuvate vajadustega, lisades uusi talitlusi ja parandatud võimalusi

Amsterdam, Holland, 22. veebruar 2019: Nikon andis teada, et töötab välja uut püsivara oma täiskaadriga peeglita kaameratele Nikon  Z 7 ja Nikon Z 6. Püsivara võimaldab uusi talitlusi, nagu silmatuvastusega automaatne teravustamine, RAW videoväljund ja CFexpress-mälukaartide tugi. Lisaks parandatakse kaamera automaatse teravustamise ja automaatse särituse talitlusi.

Z-seeria reageerib jätkuvalt kasutajate muutuvatele vajadustele, kelle loominguliste kavatsuste ergutamiseks pakutakse järgmise põlvkonna pilditehnika kogemusi.

Uue püsivaraga tulevad kaasa järgmised talitlused ja võimekused

1. Silmatuvastusega automaatne teravustamine liikumatute piltide jäädvustamiseks (plaanitud välja tuua mais 2019)
Silmatuvastusega automaatne teravustamine on täiuslik portreede jäädvustamisel. Arendatav silmatuvastusega automaatne teravustamine hakkab töötama nii teravustamisrežiimis AF-S (üksik automaatne teravustamine), mis on kasulik liikumatute inimeste pildistamisel, kui ka teravustamisrežiimis AF-C (pidev automaatne teravustamine), millega on tõhus pildistada oma hoiakut tihti kohandavaid isikuid. Inimrühma pildistamisel annab suurema paindlikkuse see, et talitlus on võimeline tuvastama mitmeid silmi, mille seast kasutaja saab valida teravustatavad.

2. Automaatse teravustamise ja automaatse särituse suurendatud jõudlus (plaanitud välja tuua mais 2019)
Lisaks praegusele automaatse teravustamise jälgimisele on peagi võimalik automaatse särituse jälgimine pidevas ülikiires (laiendatud) režiimis. Parandatakse ka vähese valgustusega automaatse teravustamise talitlust, võimaldades kiiremat automaatset teravustamist pimedas või hämaras valguses nii liikumatut pilti kui ka videot üles võttes.

3. RAW-vormingus videoväljundi tugi (väljalaske kuupäev teatatakse)
Kaameras toetatakse andmevoogude väljundeid 4K UHD ja täis-HD RAW. Seejärel saab väljundi RAW-vormingus andmevoo salvestada ühilduvas RAW-vormingus välise salvestaja abil. See võimaldab kasutajail värvide paindlikuks tasandamiseks rakendada rikkalikke 12-bitiseid värve.

4. CFexpress mälukaartide tugi (väljalaske kuupäev teatatakse)
Uus püsivara toetab CFexpressi - kasutajaile suuremat turvalisust pakkuvate mälukaartide uut standardit. Need pakuvad kiiret jõudlust tõhusama töövoo tarbeks. Pärast uuendamist saavad kasutajad oma kaameras kasutada nii CFexpressi kui ka XQD kaarte. Peale kaamerate Z 7 ja Z 6 lisatakse tulevikus mälukaardi CFexpress tugi ka digitaalsetele üheobjektiivilistele peegelkaameratele Nikon D5 (tüüp XQD), Nikon D850 ja Nikon D500.

XQD on ettevõtte Sony Corporation kaubamärk.
CFexpress on ettevõtte CompactFlash Association (CFA) kaubamärk.