D5300

Näpunäited ja nipid

Laste pildistamine

Kaamera hägusus
Stabiliseerimissüsteem

Oma laste pildistamine on fotograafias tõenäoliselt see portreevorm, millega enamik meist on kõige tuttavamad. Kõige tavalisem viga, mida heade jäädvustuste tegemisele keskendudes teeme, on kaamera hägususe unustamine. Ja tänased kõrglahutusega digitaalkaamerad toovad ka kõige väiksemad hägusused selgelt esile.

Esimene samm hägususe vältimisel on harjutada põhitehnikat, mis seisneb küünarnukkide surumises vastu keha ja päästiku sujuvas vajutamises. Samuti võite aktiveerida objektiivi stabiliseerimisfunktsiooni, et hägusust tõhusalt vähendada ja heale võttele keskenduda.

Objekti hägusus
Pildistamisrežiim (automaatne katiku prioriteet)

Teine hägususe vorm on "objekti hägusus". Tõenäoliselt olete teinud terava taustaga fotosid pargis mängivatest või sporti tegevatest lastest, aga kõige olulisem element, teie põhiobjekt, on hägune. Seda hägusust, mida põhjustab objekti liikumine ajal, kui katik on avatud, tuntakse "objekti hägususena".

Objekti hägusust saab vältida, valides automaatse katiku prioriteediga režiimi. Valige säriaeg ja laske kaameral optimaalse särituse jaoks ava reguleerida. Valige piisavalt kiire säriaeg, et oma objektide liikumine "külmutada" ja vältida objekti hägustumist.

Kasutatavad funktsioonid Laste pildistamine
Vaadake täpsemat teavet kasutatud sätete ja toimingute kohta.

Veel D5300 Näpunäited ja nipid